Zimná starostlivosť o pleť je veľmi dôležitá a špecifická. Mnohé z vás už zistili, že v jesennom a zimnom počasí sa vaša pleť mení, menia sa aj jej potreby a nároky na ošetrenie. Cítite väčšie pnutie, make-up počas dňa nedrží tak dobre, okolo nosa sa môžu začať tvoriť šupinky, pleť stráca svoj jas, ľahko sčervenie alebo jednoducho máte len pocit unavenej pleti. Čo sa vlastne deje a čo s tým robiť? Je to jednoduché. Je čas na zmenu!

Čistenie pleti

Nezabúdajme na šetrné a najmä pravidelné čistenie pleti ráno aj večer, ktoré zabezpečuje, aby naša pleť mohla zdravo fungovať a dýchať. Nevhodné čistenie spôsobuje vysušovanie pleti a narušuje lipidovú ochrannú vrstvu. V zimnom období sú vhodné najmä jemné hydratačné čistiace emulzie. Suchej a zmiešanej pleti, ktorá má pocity sťahovania, vyhovujú krémové prípravky, dámy s mastnou pleťou môžu vyskúšať aj čistiaci hydratačný gél.

Hydratácia

Suchý vzduch vo vykúrených miestnostiach spôsobuje dehydratáciu pokožky, preto aj v zime vždy dbajme na doplnenie a udržanie vody v pleti. Zabezpečíme to vhodným výberom krému, ktorý je spolu s čistením základným krokom pri starostlivosti o pleť. Úloha krému tkvie v posilnení ochrannej tukovej bariéry v pleti, ktorá je v zimnom období viac oslabená. Dehydratácia pokožky sa prejavuje na všetkých typoch pleti, aj na mastnej, preto by žiadna žena nemala zabúdať na aplikáciu vhodného krému.