Online zoznamky sú súčasťou našich životov už pomerne dlhú dobu, no v súčasnosti sa do popredia dostávajú ešte omnoho viac. V dôsledku pandémie je teda online kontakt tou jedinou možnosťou, a preto aj hľadanie partnera “cez internet” sa považuje za úplne bežné. Ak ste práve v štádiu hľadania vzťahu aj vy, vyskúšajte naše tipy, ktoré vám pri tom môžu byť nápomocné.

Vzťahom v dnešnej dobe okolnosti jednoducho neprajú. Kvôli lockdownu nie je možné stretávať sa a nadväzovať nové kontakty a priateľstvá, čoho výsledkom je mnoho single ľudí. Hoci netvrdíme, že každý “musí” byť zadaný, no predsa len existujú ľudia, ktorí by aj chceli vybudovať nejaký ten vzťah. no v súčasnej situácii to nie je možné. Aj preto je vhodné zvážiť hľadanie partnera online, ktoré je nielen pohodlné a bezpečné, ale kto vie - možno bude aj úspešné? Ako teda na to? Vyskúšajte naše tipy.

Filtrujte

Zoznamovacie aplikácie sú dnes už tak prepracované, že vám ponúkajú mnoho možností. Môžete si zvoliť mnoho filtrov, ako napríklad vek, vzdialenosť, či dokonca fotografie. Stačí si nastaviť parametre a zobrazia sa vám osoby, ktoré ich spĺňajú. Tento prvý krok je dôležitý najmä preto, aby ste svoju potenciálnu polovičku nehľadali donekonečna. Budovať vzťah s niekým na opačnom konci sveta alebo s niekým s kým máte takmer 20 ročný rozdiel asi veľký zmysel nemá. Využite preto možnosti, ktoré máte. Váš výber na partnera sa zúži a zoznamovanie bude rýchlejšie a zmysluplnejšie.

Nepretvarujte sa

Online svet nás nenápadne láka k tomu, aby sme neboli sami sebou, ale jednoducho tými, ktorými chceme byť. Hoci to môže fungovať zo začiatku, z dlhodobého hľadiska to nie je práve najlepší nápad. A ak hľadáte vzťah, už vôbec nie. Vo vzťahoch by mala vládnuť úprimnosť a je v podstate jedno, či ste ich nadviazali online alebo osobne. Pokiaľ teda budete hľadať partnera na internetových zoznamkách, nepretvarujte sa a ani sa na nikoho iného nehrajte. Jednoducho buďte sami sebou. Ten pravý to určite ocení.