Mnoho z nás žien má už od detstva spísaný siahodlhý zoznam vlastností ideálneho partnera. No čím viac rokov pribúda, tým viac zisťujeme, že zidealizovaný dokonalý muž neexistuje a tak svoj ideálny zoznam musíme okresať. No nie je to na škodu. Ktoré vlastnosti sú teda pre dlhodobý zväzok tie najpodstatnejšie?

Úprimnosť

Niektorí by povedali, že muži ktorí sú úprimní už pravdupovediac vymreli. Nemusí to byť však pravda. Úprimný muž je totiž muž, ktorý je za každých okolností sám sebou a pre zaujatie (možno) potenciálnej partnerky si nepotrebuje rôznymi spôsobmi zvyšovať ego. Je príťažlivý práve preto, že je k sebe, ale aj ostatným stopercentne úprimný. Úprimnosť je totiž pre vzťah veľmi dôležitá vlastnosť a ak je obojstranná, vzťah sa stáva veľmi pevným. 

Zmysel pre humor

Viacero štúdií potvrdilo, že muži, ktorí majú zmysel pre humor sú pre ženy celkovo príťažlivejší. Prečo? Vtipní muži sa totiž spájajú aj s vyšším sebavedomím a otvorenosťou, čo je pre ženy dôležité. Chceme mať totiž vedľa seba sebaistého muža, ktorý vie čo chce. Je preto jasné, že viac sa zahľadíme do muža, ktorý vie zabávať seba aj okolie, ako do tichého introverta. Nie je to však pravidlom. Ženy uprednostňujú vtipného partnera najmä preto, že vo vzťahu s humorom sa cítia šťastnejšie. Nie nadarmo sa predsa hovorí, že smiech je ten najlepší liek.

Rovnaké hodnoty

Povedzme si na rovinu, že ak aj vás nejaký muž neskutočne priťahuje a pomaly si predstavujeme spoločnú svadbu, keď príde na lámanie chleba zistíte, že nemáme absolútne nič spoločné. Kým pri bežnom flirte či romániku to až tak neprekáža, ak uvažujeme nad trvalým vzťahom môže to byť problém. Je preto prirodzené, že pri vzájomnom spoznávaní sa nás zaujímajú hodnoty potenciálneho partnera. Ak sú diametrálne odlišné, logicky nemôžeme čakať, že to bude fungovať. Naopak, túžime po partnerovi, ktorý zdieľa rovnaké alebo minimálne podobné hodnoty. Vtedy sme si takmer isté, že sme našli toho pravého.