Partnerské vzťahy sú komplikované. To je fakt. Kvôli rozdielnemu nazeraniu na svet, názorom či záľubám tak v každom vzťahu skôr či neskôr dôjde k búrlivej a vážnej hádke, ktoré môže začať naznačovať rozchod. Ako sa ubrániť? Vyskúšajte 3 rady, vďaka ktorým prekonáte akúkoľvek hádku či krízu.

Môžeme ich nazvať hádky, nezhody, konflikty. Nech si to však nazvete akokoľvek vždy ide o to isté. Prudká a niekedy aj dostatočne hlučná výmena názorov môže vo vzťahu napáchať škody. V návale emócii, hnevu a zlosti totiž zväčša vykĺznu aj slová, ktoré by ste si možno nikdy nepovedali. A tu nastáva problém. Vzťah sa totiž pod ťarchou mnohých hádok začína rozpadať. Čo pomôže?

Ak aj napriek výčitkám, ktoré ste si navzájom uštedrili svojho partnera stále milujete, mali by ste sa snažiť vzťah zachrániť. Prezradíme vám najúčinnejšie tipy.

Doprajte si čas

Čas hojí rany. Aj keď sa vám to spočiatku môže zdať ako klišé, trochu pravdy na tom predsa len bude. Čas je totiž naozajstým lekárom a to sa týka aj partnerských kríz. Preto po búrlivej hádke a výmene názorov je vhodné mať čas pre seba. Nemusí ísť hneď o rozchod ani pauzu. Jednoducho si vytvorte čas pre seba, zavrite sa do izby a rozmýšľajte nad nedávnou hádkou. Uvidíte, že s odstupom času sa na vec budete pozerať úplne inak a mnoho vecí lepšie pochopíte. A pravdepodobne vám príde aj ľúto všetkých tých nepríjemných vecí, ktoré ste svojmu partnerovi vykričali a obdobie zmierenia sa rozhodne skráti.