Predstava prázdnin pri mori s knižkou v ruke je krásna. Ale doba voľna je tiež ideálny čas na to, zbaviť sa stereotypov a prehodnotiť veľa vecí, ktoré súvisia s naším životným štýlom. Okrem aktívneho odpočinku vám to prinesie ešte celé množstvo podnetov, z ktorých môžete čerpať celý nasledujúci rok. Pripravili sme si zopár tipov, ako byť zdravia a krajšia.

Vylepšite si kondíciu a výzor

Pokiaľ cvičíte a neprináša to požadovaný efekt, je čas zamyslieť sa nad tým, ako zmeniť športové aktivity. Ak sa rozhodnete pre zmenu, nevyberajte cvičenie podľa posledných fitnes trendov ani podľa kamarátky alebo celebrít. Poraďte sa s trénerom, ktorý vám navrhne niekoľko možností, a z tých vyberajte to, čo vyhovuje vám. Niekedy postačí zvýšiť záťaž. Väčšina žien má menej svalovej hmoty, ako je optimálne. Pridaním väčších záťaží do cvičebných plánov pridávate na svalovej hmote, na vlastnej sile a podporujete formovanie tela. Po troch až šiestich týždňoch cvičenia s väčšou záťažou zistíte, že ste krajšia a že vám pribudla aj energia.

Ak budete cvičiť 10 minút denne (5 minút ráno po prebudení a 5 minút večer pred uľahnutím) zakrátko pocítite pozitívnu zmenu. Stačí, keď do svojho cvičebného plánu zaradíte dva jednoduché cviky. Pri „uspávanke“ si ľahnite na chrbát, kolená pritisnite k hrudi a striedavo ich ukladajte na ľavú a na pravú stranu na zem. Druhým cvikom je “labutie jazero“. Kľaknite si do nízkej štartovnej pozície, jedna noha vpredu a druhá vzadu, potom si ľahnite na brucho a nato sa vráťte späť do počiatočnej pozície. Zameriavajte sa na dýchanie. V priebehu dňa môžete zopár krát za týždeň zaradiť aj kruhový tréning, ktorý si viete pripraviť aj doma.

K lepšiemu výsledku uvoľnením napätia

Skúste užívať horčík, ktorý je pre naše telo veľmi dôležitý. Uvoľňuje napätie, má upokojujúce účinky. Má vplyv na zrážavosť krvi a funkciu srdca. Potláča negatívne účinky soli a vápnika. Zvyšuje využitie bielkovín. Zlepšuje pamäť a myslenie. Pamätajte, že pohár minerálky Magnesia s kvapkou citrónovej šťavy počas dňa prospeje vášmu telu viac než šálka kávy.