Mnohé rozprávky hovoria o hľadaní toho pravého. Aj preto je prekvapujúce zistenie, že viacero zadaných žien závidí tým nezadaným. A majú na to dobré dôvody...

Blížiaca sa jar

Práve vo februári často začnú zadané závidieť slobodným blížiacu sa jar. Všetko to pučanie, rast, vône rozkvitajúcich stromov – prísľub, ktorý si môže naplno vychutnať len „single“ – voľne sa prechádzať s nejakým fešákom po korze. Už len ten prísľub nového vzťahu a zároveň echo nehy predošlých lások (bez toho, že by partner nadskakoval od hrôzy, že vás niekto zbalí).

Oneskorený návrat domov

Vo vlaku si k vám prisadne duchaplný cudzinec, s ktorým si výborne rozumiete a aj sa s ním poriadne nasmejete. On vás prehovorí, aby ste s ním išli na kávu, a potom s ním pokračovali do Paríža. Ako slobodná sa nemusíte rýchlo vykrútiť s tým, že ste, žiaľ, šťastne zadaná, schytiť rýchlo svoju kabelku a udychčaná v snahe chytiť poslednú električku sa márne snažiť spomenúť si, kedy naposledy ste to vlastne boli slobodná.

Nikomu sa neprispôsobujete

Ako single, môžete prísť z práce, nechať v predsieni tašku, vybrať z mrazničky zmrzlinu, povoliť škrtiaci zips na nohaviciach a pohodlne sa posadiť na pohovke pri seriáli z Netflixu. Nerobiť to, čo chce on, ale dopriať si to, čo práve chcete vy.

Cestovanie s kamoškami

Môžete cestovať s kamarátkami, čo je závideniahodné už len kvôli tomu, že úplne všetko je s kamarátkou omnoho jednoduchšie. Zhodnete sa na preferovanej destinácii, vhodnej hotelovej izbe, spôsobe stravovania a dovolenkovania vôbec. Všetko sa zrazu zaobíde bez stresu a napätia, hotové lážo-plážo.

Neobmedzený spánok

Cez víkend ráno môžete pokojne vyspávať. A v noci predtým, keď je knižka napínavá, si ju môžete bez výčitiek svedomia pokojne dočítať, podobne ako dopozerať obľúbený seriál. Dokonca si môžete aj čistiť zuby kde chcete a kedy chcete.

Žiadne špinavé ponožky

Váš kôš (drez, záchod, podlaha) je čistý, nie je zašpinený od vrecúšok čaju, ktoré sa niekto pokúšal trafiť do koša z iného kúta kuchyne. A nikde sa neváľajú špinavé ponožky. Dvihnutá nebýva ani záchodová doska.