Muži a ženy vnímajú partnerské vzťahy rozdielne. No zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo je pre mužov vo vzťahu dôležité a čo zabezpečí, že vo vzťahu zotrvávajú dlhodobo? Prezradíme vám 5 základných vecí, ktoré muži očakávajú od dlhodobého vzťahu, no nahlas to nepovedia.

Teplo domova

Hovorí sa, že šťastný muž je verný muž. A keď by sme sa na vec pozreli podrobnejšie, zistili by sme, že šťastie muža sa vo veľkej miere odvíja od toho, ako sa so svojou partnerkou cíti. Muži totiž podvedome očakávajú, že práve partnerka je tou osobou, ktorá pre nich vytvorí teplo domova. Jednoducho potrebujú mať pocit zázemia a miesto, kde sa budú s radosťou vracať. Dalo by sa preto povedať, že očakávajú akýsi “full servis”, a to teda, že budú mať uvarené, nakúpené, oprané, vyžehlené a ešte aj upratané. Samozrejme, je len na vás či toto všetko svojmu partnerovi doprajete. Ideálne je ak sa na takýchto povinnostiach v domácnosti dohodnete. Čo však očakávajú omnoho viac, je náruč ich partnerky, ktorá ich aj po ťažkom dni v práci dokáže povzbudiť. Vtedy je im aj neporiadok ukradnutý.

Kvalitný a pravidelný sex

Áno, bez toho to jednoducho nejde. A za to nemožno viniť ľudí, ale jednoducho prírodu a pudy, ktoré máme. O mužoch sa však hovorí ako o tých, ktorí bez sexu nedokážu fungovať, no je dokázané, že pudy sa dlhodobo potláčať nedajú a túžbu po sexe majú vo vzťahoch rovnako ako muži aj ženy. Každopádne je to niečo, čo muži od vzťahu očakávajú. Pravidelný a kvalitný sex pre nich totiž slúži ako hnací motor a zároveň potvrdenie vzájomnej lásky a príťažlivosti. A ako často by ste si ho v dlhodobom vzťahu mali dopriať? Dočítate sa TU.

Pochvaly

Pokiaľ ste to doteraz netušili, prezradíme vám to. Pochvala je tajná zbraň na mužov! Oni totiž potrebujú byť chválení a oceňovaní čím častejšie, potrebujú sa cítiť nenahraditeľní. A je v podstate jedno v akom slova zmysle. Mali by ste im preto dať pocítiť, že si ich vážite. Skúste trebárs partnera pochváliť za úspech v práci, ale aj za to, ak opraví auto či v posteli predvedie nevídaný výkon. Skrátka chváľte ho veľa a často. Tak bude vedieť, že má vedľa seba ženu, ktorá ho vie oceniť.