Každá žena nosí vo svojej kozmetickej taštičke overenú kozmetiku, ktorá vyhovuje jej potrebám a je s ňou spokojná. Práve kozmetická taštička niekedy predstavuje záchranu v situácii, keď sa potrebujeme mimo domova dať napríklad trošku do poriadku. Okrem mejkapu by v nej však nemali chýbať aj základné hygienické produkty, ktoré sú v dnešnej dobe považované za kabelkové must-have.

Antibakteriálny gél

V súčasnej dobe, keď bojujeme s nástrahami vírusu, sa antibakteriálny gél stal nevyhnutnou súčasťou našich každodenných životov. Je veľmi dôležitým spoločníkom, pretože ruky sú najväčšími nosičmi mikroorganizmov a choroboplodných zárodkov. Antibakteriálne gély sú efektívnym pomocníkom práve v boji proti baktériám a zabezpečujú potrebnú hygienu vašich rúk bez použitia vody. No množstvo antibakteriálnych gélov často pokožku vašich rúk vysušuje, preto je lepšie zvoliť taký, ktorý pokožku hydratuje a má priaznivé pH (od 4,0 do 5,0). Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je aj jeho zloženie (najlepšie 60 % etanol), ktoré okrem toho, že vykazuje preukázané virucidné účinky, aj zvyšuje účinnosť kozmetickej dezinfekcie, takže gél sa rýchlo vstrebáva a nezanechá vaše ruky nepríjemne lepkavé.

Krém na ruky

Pokožka na rukách patrí k najviac namáhanej a vystavovanej časti kože. A pravidelným používaním antibakteriálnych gélov a najmä častým umývaním rúk sa vysušuje oveľa viac než inokedy. Ak je pokožka suchá, stráca schopnosť viazať hydratáciu a na dotyk tak zostáva drsná či bolestivo napätá, a to najmä v okolí nechtov a kĺbov na ruke. Ak sa nechcete dopracovať až k tomuto stavu, pomôže vám správna a pravidelná starostlivosť.

V prvom rade zabudnite na používanie agresívnych mydiel, ktoré pokožku ochudobňujú o cenné lipidy. To, že vám takéto mydlo nevyhovuje, najlepšie zistíte približne po pol hodine od umytia rúk, keď sa opätovne objavia pocity napnutej kože. Zvoľte radšej hydratačné, ktoré odstránia nečistoty a zároveň zanechajú pokožku rúk hladkú na dotyk. Na trhu je v súčasnosti veľký výber cenovo dostupných krémov na ruky, medzi ktorými isto nájdete svojho obľúbenca. Ideálne, ak bude mať vysoký obsah premasťujúcich alebo hydratačných zložiek a obsah cenných prírodných olejov, ako napríklad jojobový, olivový, avokádový či rôzne krémy z liečivého nechtíka prípadne s obsahom D-panthenolu. Najlepší čas na hydratačný krém je hneď po umytí rúk, keď sú ruky zbavené nečistôt a póry pripravené lepšie absorbovať výživné zložky. Keďže ruky si počas dňa umývame niekoľ kokrát, mal by krém na ruky tiež súčasťou našej kabelkovej výbavy.