Keď podvádzajú muži, sú lovci a nasledujú pud rozsievača. Keď podvádzajú ženy, sú to potvory. Kiežby to bolo takéto jednoduché. Ženy, ktoré podvádzajú, logicky nič nerozsievajú. Naopak – hľadajú to, čo im chýba.

Muži aj ženy sú neverní najčastejšie kvôli tomu, že im u súčasných partnerov chýba obdiv. U mužov to má celkom jasnú podobu: doma sa necítia byť dostatočne ospevovaní, chválení, rešpektovaní, sú jednoducho málo mužmi. A pochvala chýba aj ženám. Nielen, že chcú mať doma partnera, ktorý sa správa galantne, ale chcú okrem toho počuť, že im to pristane, že sú stále príťažlivé. A muži? Chváľte ich každú chvíľu aj za tie najmenšie maličkosti. A nemyslite si, že neprekuknú, že je to tak trošku divadielko. Prekuknú. Napriek tomu z nich však bude sršať vďaka tomu šťastie a spokojnosť.

V prípade mužov, ktorí podvádzajú, sa ešte názor spoločnosti delí, v prípade žien, ktoré podvádzajú, sa na ne dívajú s opovrhnutím muži aj ženy. Prečo muži môžu podvádzať a stavia ich to do lepšieho, v skutočnosti testosterónového svetla, a prečo ženy, ktoré podvádzajú, by sa mali hanbiť? Alebo ešte inak. Prečo muži podvádzajú, tak akosi tušíme, ale prečo to robia ženy, teda tie, ktoré by podľa odvekých stereotypov mali strážiť kozub a utvárať domácnosť?

Dôvody na neveru

Prvým dôvodom, prečo sa žena rozhodne podviesť svojho muža môže byť to, že ju vníma ako stroj, ktorý umýva riad, perie, stará sa o deti a celú domácnosť. Žena sa cíti prehliadaná, nedocenená. Aby si však dokázala svoju ženskosť a že je v nej niečo viac, potrebuje zviesť muža. A ak sa jej to nedarí u vlastného, ktorý ju berie už nejak automaticky ako „vec“, tak to skúsi u iného.

Niekedy môže ísť čisto o pomstu. Najčastejšie je to v prípade, ak žena sama zistí, že ju partner podvádza a ona mu chce dať pocítiť rovnaký pocit, aby si vstúpil do svedomia. Pamätajte však, že takto svoj vzťah pravdepodobne nezachránite. Aj keď to môže znieť zvláštne, k nevere žien tak isto môže viesť nedostatok odvahy. Respektíve, nedostatok odvahy na rozchod s tým, s ktorým zdieľa domácnosť. Sú však aj ženy, ktoré v mladosti nepociťovali veľký záujem u mužov. Zrazu sa však tento záujem dostaví, keď sú už zadané a oni akoby nevedeli odolať.