Všetky partnerské vzťahy sú na začiatku zahalelené nenápadnými ružovými okuliarmi, ktoré nás podvedome “nútia” idealizovať si aj partnera. Po čase však na povrch vyplávajú aj nedostatky či chyby toho druhého a vzťah sa môže začať otriasať v základoch. Vedeli ste však, že môžete zistiť, či váš vzťah skončí alebo skutočne vydrží? Závisí to od týchto 6 vecí.

Ako spolu komunikujete o problémoch

Komunikácia je pre trvalý vzťah alfou a omegou. Bez nej totiž vzťah ani nie je vzťahom - pretože ak partneri nekomunikujú, stavajú medzi seba múry akéhosi nezáujmu a odcudzenia. Zamlčané problémy sú len malým krokom k stroskotaniu vzťahu. Ak je to vo vašom vzťahu naopak a  komunikácia je pre vás dôležitá, viete si vykomunikovať aj hádku či nezhody, ste na správnej ceste k dlhodobému vzťahu. Pretože byť spolu počas dobrých chvíľ je krásne, no počas tých zlých je to nesmierne vzácne. Preto by ste na vzájomnej a otvorenej komunikácii mali neustále pracovať.

Ako spolu trávite voľný čas

Každý z nás má prácu a povinnosti, no každému sa ujde aspoň malý kúsok voľného času. Ako ho trávite? S partnerom alebo radšej osamote? Aj toto je dôležitý znak toho, ako to s vaším vzťahom môže skončiť. V prvom rade je dôležité svoj voľný čas venovať partnerovi. Nie však spoločným pozeraním televízie alebo povinnými nákupmi. Tráviť voľný čas s partnerom by ste mali najmä vtedy, keď skutočne nič nemusíte. A to napríklad pri spoločnom rozhovore, kedy sa o svojho partnera zaujímate a venujete mu svoju stopercentnú pozornosť.

Aký máte vzťah k rodinám

Rodinné vzťahy sú zväčša dosť komplikované. A to nielen v rámci vlastnej rodiny, ale najmä v rámci tej partnerovej. No to, či váš vzťah vydrží aj v budúcnosti závisí vo veľkej miere aj od vzťahov v oboch rodinách. Obe rodiny by totiž mali byť za to, aby ste boli spolu a nemali by sa snažiť vás rozdeliť. Hoci si môžete povedať, že kvôli nezhodám v rodinách to len tak neukončíte, no ak budú dlhodobo pretrvávať aj pevný vzťah môžu ľahko zničiť.