Ženy chcú byť milované, porozumené, obdarované pravidelne kvetmi a čokoládou. Na druhej strane si však často zvyknú vybrať muža, ktorý je akčný. Položili ste si niekedy otázku, či je lepší život s citlivým chlapom, alebo „akčným hrdinom“?

Citlivka vs. akčný hrdina

Množstvo žien túto situáciu pozná. Na jednej strane by chceli citlivého chápajúceho muža, ktorý sa nehanbí rozplakať sa pri filme, namiesto autoritatívneho rozhodovania diskutuje so ženou o tom, čo by chcela aj ona. Avšak, keď už podobného muža žena nájde, do roka ich zaženie preč. Prečo si teda ženy vyberajú skôr grázlov a manipulátorov, keď by vo svojich predstavách chceli radšej citlivého chlapa?

Americkí psychológovia tvrdia, že ženy chcú mať doma akčných hrdinov. A tí nemajú na televíznom stolíku škatuľku papierových vreckoviek, však? Ale ak budú v núdzi, vykopnú dvere, hodia si ich cez plece a odvezú autom, ktorému pískajú pneumatiky, do bezpečia. Áno, presne toto chce podľa výskumov väčšina žien. Je však lepší život s citlivým, alebo akčným chlapom?