Stáva sa vám, že sa donekonečna presviedčate, že žijete šťastne a spokojne, no niekde v hĺbke duše vás brzdí strach z toho, že to tak v skutočnosti nie je? Nemusíte zúfať, touto životnou etapou si prejde takmer každý z nás, až kým si uvedomí, že žiť šťastnejšie závisí len na subjektívnom názore a že sa to dá veľmi jednoducho naučiť. Ako na to?

Viesť šťastný život znamená pre každého väčšinou niečo iné. Niekto si potrpí na vysnívanú a úspešnú kariéru, s ktorou ruka v ruke ide skvelé finančné zabezpečenie a majetok. Inému skôr záleží na šťastnej a zdravej rodine a oddaných priateľoch. Nech je už váš smer chápania šťastia akýkoľvek, kľúčom k pokojnému a šťastnejšiemu životu je odhliadnuc od toho, v prvom rade vymanenie sa spod mienky a ovplyvňovania sa svojím okolím.

Hoci to znie sčasti absurdne, je dokázané, že mnoho ľudí nedokáže viesť (duševne) šťastný život kvôli názorom iných. Našťastie vždy existuje možnosť vystúpiť z davu a začať žiť život podľa vlastných predstáv. Čo by ste preto mali spraviť?

Neriešte, čo si ľudia myslia o vašom výzore

Nech už sa snažíte vyzerať čo najlepšie a akokoľvek si potrpíte na svojom výzore, vždy sa nájde niekto, komu sa nebude na vás niečo páčiť. Niekedy to budú príliš krátke šaty, príliš výrazný mejkap či nevhodná farba vlasov. Nad takéto „názory“ by ste sa mali naučiť povzniesť a jednoducho ich neriešiť. Ak sa s takými myšlienkami budete často stotožňovať, môžete sa začať podceňovať alebo jednoducho začať veriť, že nikdy nebudete vyzerať dosť dobre. Zabudnite na tieto názory, neprajníci často kritizujú len preto, že závidia. Na to, aby ste v svojom živote našli skutočnú spokojnosť a šťastie je základným pravidlom nezaoberať sa tým, či sa niekomu páči váš nový účes, alebo vaše nové šaty, na ktoré ste si šetrili niekoľko mesiacov. Najdôležitejšie je, aby ste boli spokojní sami so sebou a vtedy budete aj naozaj šťastní.

Neriešte, čo si ľudia myslia o vašej práci

To isté platí aj o oblasti, v ktorej pracujete. Musíte sa zmieriť s tým, že nie každému sa bude vaša práca pozdávať. Niektorí ľudia vám budú svojimi neprajnými slovami vašu prácu závidieť, iní ju budú zosmiešňovať alebo podceňovať. V každom prípade si z toho nič nerobte. Pokiaľ svoju prácu milujete alebo máte v hlave jasný dôvod, prečo sa jej venujete, na neprajníkov sa len usmejte a povedzte im, že sa vám darí lepšie, ako kedykoľvek predtým.