Na leto sa všetky tešíme. Odhadzujeme zvrchníky, nekompromisne odhaľujeme telo, ktoré by však možno chcelo, aby sme na ňom trochu zapracovali a venovali sa mu. Chvíľku, ale pravidelne, pár minút, za to denne. Tak ideme na to, nech na seba môžeme byť patrične pyšné. Leto práve začína, tak začnite aj vy a výsledky na seba nenechajú dlho čakať!

Máloktorá z nás sa cíti neodolateľná, po zime a jari zvlášť. A máloktorá z nás má takú sebadisciplínu, aby celý rok pravidelne cvičila, stravovala sa podľa zásad zdravej výživy a stále sa starala o svoju telesnú schránku. Lenže leto si žiada svoje, a to už nejaké tie nedostatky naozaj len tak neschováme.

Rozmixujte pomaranče

Má ju tak 90 % ženskej populácie, mladé dievčatá, staršie ženy krv a mlieko, ale i ultrachudé modelky. Ide o estetický problém, s ktorým sa snažíme bojovať s rôznou intenzitou a úspešnosťou. Nazývame ju pomarančová koža, pretože koža postihnutá celulitídou pripomína svojou štruktúrou práve kôru pomaranča, na svojom povrchu totiž obsahuje drobné priehlbinky. Objavuje sa najmä vtedy, keď dochádza k zmene tvorby a vylučovaniu pohlavných hormónov. Najväčší „rozkvet“ zažíva celulitída v dobe dospievania, pri zmenách váhy či už v dôsledku rôznych diétnych opatrení alebo napríklad kvôli tehotenstvu.

Samozrejme, k vytvoreniu celulitídy neprispieva ani prílišná pasivita a nulový pohyb. V tomto prípade naozaj stačí pravidelná chôdza. Vystúpiť o zastávku skôr, nejazdiť všade autom, chodiť do schodov namiesto používania výťahu. Úspešným bojovníkom proti pomarančovej koži je aj otužovanie, pitný režim, zdravé a pravidelné stravovanie, ošetrovanie pokožky rôznymi krémami a gélmi. Posledné roky sa stala hitom v ošetrení celulitídy aj tzv. estetická rázová vlna. Rázovou vlnou, pomocou ultrazvuku, sa odbúrajú tukové bunky, ktorých sa nedarí zbaviť ani usilovným cvičením a prísnymi diétami. Vyskúšať môžete tiež ručné lymfatické masáže, ktoré riešia nielen estetické hľadisko, ale i to zdravotné (masážou sa lymfa aktivuje a odplaví škodliviny z tela von). Aj tu však iný stav predstavuje kontraindikáciu. 

Dokonale olúpané telo

Telový peeling dokáže zbaviť povrch pokožky prebytočných odumretých buniek. Najväčší efekt dosiahnete vtedy, keď ho budete nanášať na umytú vlhkú kožu. Na odstránenie odumretých buniek môžete použiť telovú masážnu kefu, lufu alebo kozmetické peelingy.

Výborné sú najmä peelingové sprchové gély, ktoré zanechajú kožu čistú a hladkú zároveň. Samozrejme, ani peeling sa nehodí pre každú ženu. Pokiaľ ste majiteľkou citlivej, suchej či alergickej pleti, peeling určite vynechajte, inak by ste kožu zbytočne podráždili.