Nie nadarmo sa hovorí, že šťastný muž je verný muž. Ako je na tom ten váš? Máte pocit, že robíte maximum alebo máte vo vzťahu isté medzery? Nech je to akokoľvek, dá sa to zmeniť. Prezradíme vám totiž “recept” na šťastného a verného muža. Tušíte, aké sú základné ingrediencie?

Žiadne výčitky

Výčitky vo vzťahoch nerobia dobrotu, práve naopak. Okrem toho, že zraňujú tak aj budujú medzi partnermi odsudzenie, ba až averziu. A to pre trvalý vzťah a šťastného muža skutočne nie sú dobré atribúty. Skúste preto svoje výčitky voči partnerovi držať na uzde a nepokarhajte ho za každú malichernosť. Aj keď oblečenie nikdy nedá do koša na špinavú bielizeň, s kamošmi si nedá jedno, ale hneď tri pivá a ak aj nepríde o hodinu, ale ráno, nedramatizujte. Je jasné, že mu must poriadne vynadať, no pokúste sa bez výčitiek. Tie v ňom proti vám “stavajú” múr a môže sa stať, že kvôli tomu sa vám začne vzdiaľovať a klamať. A to určite nechcete. Posnažte sa teda menej vyčítať a uvidíte, že váš vzťah sa zlepší.

Pochvala

Pochvala nikdy nemôže uškodiť. A u mužov to plate dvojnásobne. Mali by ste toho svojho chváliť často a veľa. Muži zbožňujú uznanie a to aj za (pre nás ženy) úplne obyčajné a samozrejmé veci. Pochváľte mu outfit, účes alebo vôňu. Udeľujte mu jednu pochvalu za druhou, chvál’te ho ako partnera, milenca či otca svojich detí a dovoľte jeho egu rásť. Bude mať pocit, že je pre vás stále dosť atraktívny a to ho k vám ešte viac pripúta. Samozrejme, dbajte aj na jeho snahu. Bežné veci, ako umyť riad či vyzdvihnúť deti zo školy pre mužov často nie sú samozrejmé, preto ak ich spraví sám od seba, na pochvalu nezabudnite. Chválený muž sa totiž cíti ako nenahraditeľný vodca  - partnerky aj rodiny, bez ktorého by nefungovala. Udeľujte mu preto pochvaly, aspoň časť z nich si určite zaslúži.

Kompromisy

Zdravý a trvalý vzťah je o kompromisoch. Nemôžete neustále a za každú cenu len stavať na svojom, pretože vášho partnera to skôr či neskôr prestane baviť. Ak sa totiž muž cíti len ako “handrová bábika”, s ktorou si robíte čo chcete a vždy všetko musí byť po vašom, môže to dopadnúť veľmi zle, neveru či rozvod nevynímajúc. Zaraďte preto do vášho vzťahu kompromisy a rovnocennosť partnerov.