Príchod Nového roka sa už tradične spája s novoročnými predsavzatiami. Dávame si ich preto, lebo nasledujúci rok chceme prežiť lepšie a niečo vo svojom živote zmeniť. Chceli by ste však nový rok prežiť šťastnejšie? Ak áno, prinášame vám návod, ako na to.

Neriešte, čo si o vás myslia iní

Mienka iných ľudí dokáže niekedy poriadne otráviť život, najmä ak vás nemajú práve za obľúbenca. No takáto negativita vo vašom živote vás od šťastia len odradí, preto sa ju snažte čo najviac eliminovať a neriešte čo si o vás ostatní myslia. Vždy sa totiž nájde niekto, kto vás bude ohovárať kvôli lepšej kariére, s krútením hlavou hodnotiť príliš krátke šaty, či neprirodzenú farbu vlasov. Jednoducho sa nad to len musíte naučiť povzniesť a takéto veci do svojho života neprijímať. Je im totiž úplne jedno, čo si o nich mysli iní a najmä neprajníci. Žijú si podľa seba a tak, ako to uznajú za vhodné. Jedine tak sa budete cítiť šťastne.

Neobviňujte sa

Je jasné, že nie vždy sa všetko podarí na prvýkrát. Preto by ste sa však nemali obviňovať a už vôbec nie podceňovať. V novom roku si naopak dajte ciele, ktoré chcete dosiahnuť a pri tom sa neobávajte zlyhania. Aj keď vás dostihne, vnímajte to skôr ako výzvu a nie ako koniec vašej cesty za úspechom. Namiesto obviňovania sa preto snažte v každom zlyhaní nájsť zmysel a motiváciu pokračovať ďalej.

Nekritizujte

Kritizovaniu sa nevyhne nikto z nás. No ak ste v pozícii toho, ktorý by mal kritizovať iných, radšej rýchlo vycúvajte. Dôvod je prostý. Kritizovaním si len do života prinášate ďalšiu dávku negatívnej energie, ktorá však so šťastím nemá nič spoločné. Okrem iného, ku kritizovaniu sa poväčšine uchyľujú len ľudia, ktorí si tým potrebujú niečo dokázať. A verte, že vy k nim rozhodne nepatríte, preto iných nekritizujte.