Každá z nás túži byť tou najlepšou partnerkou. Pre muža však nechceme byť len partnerkou, ale aj spriaznenou dušou, oporou, motiváciou či najlepšou priateľkou. Ako sa ňou stať? Prezradíme vám tie najdôležitejšie veci, ktoré vám pomôžu stať sa partnerkou, ktorú muž nikdy neopustí.

Zaujímajte sa o neho

Je jedno či bol váš partner na služobnej ceste, alebo absolvoval bežný deň v práci. Zaujímajte sa o neho, pýtajte sa ako sa má a čo dnes zažil. Záujem je vo vzťahu totiž kľúčovým znakom stabilného spolužitia. A aj keď ste možno vy mali náročnejší deň, vždy venujte priestor aj svojmu partnerovi a dajte mu najavo, že vám na ňom úprimne záleží.

Buďte “zladení”

Asi málokto by zotrvával vo vzťahu, v ktorom má každý z partnerov iné ciele, hodnoty či priority. Je preto dôležité vedieť, kam obaja smerujete a samozrejme aj to, či je to tá istá cesta. Nie je na mieste prispôsobovať svoje plány partnerovi len preto, že jeho vízia budúcnosti je možno lepšia alebo reálnejšia. Dôležité je aj v tomto smere nájsť kompromis a to tak, aby ste svoje životné smerovanie mali rovnaké nielen na začiatku vzťahu, ale aj po rokoch.

Rozprávajte sa o všetkom

Vzájomná komunikácia je alfou a omegou každého zdravého partnerského vzťahu. Vo väčšine dlhodobých partnerstiev je však často obmedzená len na takzvané povinné rozhovory o financiách, problémoch či povinnostiach. To je samozrejme v poriadku, no okrem toho čo všetko musíte ešte zariadiť a vybaviť je vhodné komunikovať aj vtedy, keď nemáte žiadne povinnosti. Jednoducho si vyhraďte svoj čas na komunikáciu s partnerom, pri ktorej mu venujete svoju plnú pozornosť a budete naozaj počúvať to čo hovorí. Samozrejme, malo by to platiť vzájomne.