Ste na pracovisku nováčik alebo ste v kolektíve už nejaký ten čas? Nech je to akokoľvek, ak máte túžbu stať sa medzi kolegami obľúbenejší, máme pre vás niekoľko dobrých tipov, ktoré vám k tomu pomôžu. Vyskúšate ich?

Často sa usmievajte

Zrejme ste už niekde počuli, že úsmev je nákazlivý. Ak sa chcete stať obľúbenejším, práve preto by ste to mohli aplikovať do svojej pracovnej oblasti. Usmievajte sa často a veľa, na kolegov, šéfa aj iných spolupracovníkov. Ráno začnite úsmevom a pozdravom. Na konci dňa mu zasa poprajte niečo pekné a popritom sa znova usmejte. Uvidíte, že svojim úsmevom nakazíte mnohých a aj to vám môže pomôcť stať sa obľúbeným. Optimistickým ľudí majú predsa radi všetci, pretože sa v ich prítomnosti cítia dobre.

Spoznajte svojich kolegov

Ak ste v práci nováćik, prirodzene by ste mali pracovať na tom, aby ste svojich kolegov lepšie a osobne spoznali. Pokiaľ pracujete na jednom mieste už dlhšie, môžete to skúsiť tiež. Možno nie s každým máte priateľský vzťah a preto je načase to napraviť. Základom je zaujímať sa. To, či je to danej osobe príjemné alebo nie zistíte veľmi jednoducho, no vo väčšine prípadov zaujmete. Pretože každý (podvedome) túži, aby sa o neho iní zaujímali. Hoci obyčajné “Ako sa máš” alebo “Ako sa ti darí” neznie nejako premyslene, zaručene váš záujem vzbudí záujem aj u iného človeka. Pýtajte sa na vzdelanie, voľný čas alebo zábavu a samozrejme, že s nimi zdieľajte aj svoje osobné postrehy. Zblíži vás to.