Všetky symptómy na tele, od tenkých vlasov bez objemu cez unavenú pokožku, prejavy akné, bolesti tela až po úbytok energie, poukazujú na stav čriev a celkového tráviaceho systému. Jeho zdravie je totiž základom pre dlhovekosť a mladistvý vzhľad. Ak sa chcete cítiť žiarivo, chcená a omladnúť, začnite už teraz so správnymi prísadami, ktoré vám v tom pomôžu.

Ľanové semienko

Je zodpovedné za to, že spracovaná potrava ľahko a plynule cestuje črevným traktom a udržiava pravidelnosť stolice. Jeho zložkou sú vzácne lignany a ľanový olej je úspešným bojovníkom s rakovinou a kardiovaskulárnymi ochoreniami. Ľanové semienko minimalizuje vrásky, kožné vyrážky a podráždenie. Pokožka sa vďaka nemu stane dokonalejšou a menej precitlivenou. Môžete ho namočiť na niekoľko minút do vody a potom ho vypiť, alebo ho rozomlieť a pridávať do raňajkových kaší, jogurtov či napríklad do domáceho chleba.

Cesnak

Ak máte premnoženú črevnú baktériu candida, môže vás trápiť akné, plynatosť alebo zápcha. Cesnak zmierni všetky tieto prejavy, keďže látky v ňom obsiahnuté zabíjajú candidu. Okrem toho pomôžete svojej imunite a celkovému procesu trávenia. Bonusom sú aj jeho protizápalové vlastnosti, ktoré sa využívajú aj pri bolestiach kĺbov. Alicín, ktorý je nositeľom omladenia, svojimi protiplesňovými účinkami pomáha zregenerovať pokožku, vyhladzuje ju a predchádza jej zápalovým procesom.

Jablčný ocot

Najjednoduchším spôsobom, ako riešiť mnohé zažívacie ťažkosti, je pred jedlom vypiť lyžicu jablčného octu rozriedeného v pohári vody alebo čaju. Vášmu telu pomôže dokonale spracovať prijímané jedlo. Je úžasný ako prevencia porúch trávenia a aj žalúdočnej nevoľnosti po jedle. Určite si všimnete žiariacu pokožku a mladistvý vzhľad, ktorým vás už za krátku dobu obdarí.

Zeler

Ďalším protizápalovým a protirakovinovým darom prírody je zeler a zelerová šťava. Znižuje krvný tlak a zbavuje nás chuti na sladké (cukor spôsobuje starnutie pleti a zvyšuje zápaly). Prírodné soli v zelerovej šťave udržiavajú zdravé pH v črevách. Odporúča sa piť cca 4 dl zelerovej šťavy počas desiatich dní na prázdny žalúdok. Zmeny fyzického vzhľadu k lepšiemu sú vraj zaručené.