Hovorí sa, že každý muž má svoj vyhranený vkus na ženy. Čo však platí u jedného, nemusí a zväčša ani neplatí u iného, a preto sa každému mužovi páčia iné ženy. Myslíte, že muži vo všeobecnosti viac uprednostňujú blondínky, brunetky, alebo skôr dávajú prednosť ryšavým či čiernym vlasom? Aký je váš tip?

Akú dôležitú úlohu hrá v ženskej príťažlivosti farba vlasov? Popravde, pomerne významnú. Nad týmto faktom sa zamýšľali aj psychológovia z University of Augsburg v Minnesote, ktorí vykonali naozaj zaujímavý výskum. Pomocou moderných počítačových technológií vytvorili tváre žien s blond, hnedými, čiernymi a ryšavými vlasmi. Do výskumu sa zapojilo spolu 110 mužov, ktorí analyzovali ženu podľa stupňa príťažlivosti. Aké boli výsledky?

Blondínky

O blondínkach s modrými očami sa hovorí ako o ideále ženskej krásy už mnoho rokov. Aj vy ste si doteraz mysleli, že blondínky uprednostňuje podstatná časť mužskej populácie? Ak áno, mierne ste sa zmýlili. Hoci tomu tak možno bolo doteraz, tento výskum zistil, že ženy s blond vlasmi nepatria k najatraktívnejším. Dosiahli však druhé miesto a za najpríťažlivejšie ich označilo spolu 30% mužov. Zistilo sa, že väčšina mužov považuje blondínky za zdravšie a vďaka svojmu vzhľadu aj mladšie, no o niečo promiskuitnejšie či menej inteligentné ako ich vrstovníčky. Aj za to totiž môžu dobre známe vtipy o blondínkach.

Brunetky

Možno aj vás výsledky prekvapili, no ukázalo sa, že ženy s hnedými vlasmi v príťažlivosti vedú. Za najatraktívnejšie ich označilo spolu 34% všetkých opýtaných mužov, čím sa tesne dostali na prvé miesto. Tento výskum teda poskytol nový pohľad na ženskú príťažlivosť a vyvrátil rokmi zaužívaný ideál ženskej krásy v podobe blond vlasov. Brunetky na mužov pôsobia o niečo prirodzenejšie, jednoduchšie s nimi vedia nadviazať komunikáciu a dokonca ich považujú za vhodnejšie matky. Až 65% mužov dokonca prezradilo, že by dalo prednosť brunetke pred blondínkou.