Estetické zákroky zažívajú v poslednom desaťročí veľký celosvetový boom. Predovšetkým ak ide o miniinvazívne a neinvazívne techniky, ktoré úplne alebo čiastočne nahrádzajú radikálne plasticko-chirurgické operácie. Ktoré to sú?

Regenerácia kožných buniek

Plazmalifting alebo omladenie vlastnou plazmou je nová a prevratná metóda, ktorá pomáha efektívne regenerovať kožné bunky. Zabezpečuje tak účinné vyhladenie vrások a výrazných znakov starnutia či veľmi povolenej pleti. Okrem omladenia má významné využitie aj v oblasti regenerácie jaziev. Liečivé účinky pozitívne vplývajú na pokožku po rôznych zákrokoch. Tajomstvo mladosti plazmaliftingu spočíva v našej vlastnej krvnej plazme. Tá obsahuje rastové faktory, krvné doštičky, biele krvinky a kmeňové bunky, ktoré pokožku regenerujú a spúšťajú omladzujúce procesy celkom prirodzenou cestou.

Klientovi lekár odoberie malé množstvo krvi, ktorá sa zmieša s patentovanou gélovou látkou a ihneď, pred jeho zrakom, sa v špeciálnom prístroji za vysokej frekvencie odstredí a oddelí plazma od krvi. Výslednú látku (PRP) použije lekár pri aplikácii rejuvenačných techník, napr. mezoterapie, alebo ako výplňový materiál – jeho pôvodnému darcovi. Zákrok ako taký je v tomto prípade bezbolestný, pretože na oblasť vpichu je vopred nanesená anestetická masť. Plazmalifting možno aplikovať na tvár, krk aj šiju, v oblasti dekoltu aj na chrbty rúk. Miznú kruhy pod očami, pokožka získava zdravý a mladistvý vzhľad.

Organizmus tak začne sám pracovať v „režime mladého tela. Nehrozí ani riziko následných komplikácií či alergie. Plazmalifting nemá žiadne vedľajšie účinky. Ide o pre telo celkom prirodzený proces, v ktorom je plazmalifting zároveň zdrojom základných rastových faktorov. Daný postup tak kopíruje vlastné procesy hojenia tela samotného. Vo svete skrášľovania ide o pomerne novú metódu a asi najznámejšou „čachtickou paňou”, ktorá ju podstúpila, je Kim Kardashian.

Pozdvihnutie väziva

Miniinvazívny Yes lifting mezoniťami je zákrok realizovaný len pomocou tenkej ihly, ktorá sa aplikuje do povolených tkanív. Nazýva sa niekedy aj Prime Lifting. Uchytenie pomocou aplikácie mezonití umožňuje vektorový lifting mäkkého tkaniva tváre, navrátenie jasných kontúr a odstránenie vrások.

Vďaka mezonitiam dochádza k stimulácii tvorby kolagénu a vytváraniu novej kolagénovej spevňujúcej siete. Mezonite sú úplne hypoalergénne a v priebehu 6 až 8 mesiacov sa bezpečne rozložia. Následné vypnutie tkaniva však pretrvá až po dobu 2 rokov.

Aplikácia mezonití aktivuje v mieste ich pôsobenia tvorbu kolagénu, ktorý zostáva trvale prítomný a vytvára spevňujúcu kostru. Vďaka nej pretrváva spevnenie spojivového tkaniva a dochádza k „pozdvihnutiu“ ochabnutého tkaniva a vyhladeniu vrások. Mezonite sú vhodné pre drobné vrásky okolo pier, vrásky medzi obočím, vrásky okolo očí, poklesnuté obočie, nasolabiálne záhyby a vrásky, ochabnutú pokožku so stratou elasticity, ovisnutú kožu a kontúry, vrásky na krku a dekolte, atď. Vhodné aj pre klientov, ktorí sú citliví na botulotoxín.

Obnova kolagénu

Hitom je aj procedúra pomocou prístroja Protégé Elite na dlhodobé omladenie pleti. Odstraňuje a vyhladzuje vrásky okolo úst, očí, na krku a dekolte. Zvýrazňuje kontúry tváre a jeho faceliftový efekt je dokonalý aj bez zásahu invazívnej chirurgie.

Prístroj je vhodný pre každého, kto začína pociťovať prvé známky starnutia pleti a túži po jej omladení. Účinky Protégé sú viditeľné ihneď po ošetrení a výsledky sú dlhotrvajúce. Jeho prednosťou je obnovovanie kolagénu v pokožke pomocou patentovanej metódy cieleného pôsobenia duálnej energie.