Flirtovanie predstavuje pomerne jednoduchý spôsob ako zaujať. A to zo strany mužov aj žien. Spôsoby, ktorými to každé pohlavie dáva najavo sa však značne líšia. Prečítajte si o základných znakoch, ktoré prezradia, že s vami daný muž flirtuje.

Očný kontakt

Očný kontakt má v medziľudskej komunikácii naozaj významnú funkciu a preto nie je prekvapujúce, že patrí aj ku gestám naznačujúcim nenápadný flirt. V prvom rade naznačuje reálny záujem o inú osobu, no ak je intenzívny, dlhý a priam prenikavý, nie je to len náhodou. Práve naopak. Ak očaríte nejakého muža, je jasné, že v jeho zornom poli budete hodnú chvíľu, no neotane to len pritom. Zintenzívni sa aj očný kontakt, ktorým vám dá najavo nielen jeho záujem, ale aj niečo viac. Potom je už len na vás, či mu ten pohľad opätovne venujete alebo nie a od toho sa odvíja aj to, ako tento nevinný flirt bude pokračovať.

Konverzácia

Flirtujúci muž sa v každej situácii snaží nadviazať rozhovor. Je jedno o čom, pri akej príležitosti a aj kde. Zo začiatku mu len ide o to, aby vás zaujal. Konverzácia mu to na ponúka pomerne jednoduchý spôsob, ak nerozpráva od veci a neodradí vás. Následne sa však pri rozhovoroch začne zaujímať aj o vás a to je jeden z jasných znakov, že nielen flirtuje, ale priam po vás túži.