Požiadajte o pomoc

Šikovní ľudia vedia perfektne hospodáriť s časom a energiou. Keď naozaj nestíhajú, nemajú problém požiadať o pomoc. Nemyslite si, že keď nič nestíhate, vyzeráte dôležito a nenahraditeľne. Je to možno v kurze, no vyzerá to ako umelý prostriedok na zvyšovanie si sebavedomia. 

Chytrí ľudia to majú presne opačne. Ak aj nemajú čas, vedia si ho urobiť a nehanbia sa ani požiadať o pomoc. Takto im ostane viac času na vecí, na ktorých im skutočne záleží. 

Priznajte farbu 

Veľa ľudí číta vo voľnom čase bulvár. Tí chytrejší si však vyberajú zábavu, ktorá vie podporiť ich kreativitu, donúti ich premýšľať a dávať si otázky. Tie potom ľahko dokážu použiť počas konverzácie s inými šikovnými osobami. 

Občas sa napriek tomu stane, že nemajú poňatie, o čom druhý človek hovorí. Aj keď záleží od situácie, väčšinou je dobre byť v tomto smere úprimný a požiadať o vysvetlenie. Maskovanie vám totiž vydrží len dovtedy, kým nebudete musieť skutočne na danú vec zareagovať, čo by mohlo vyústiť do poriadne trápnej situácie, z ktorej by ste len tak nevykľučkovali. Je preto niekedy lepšie priznať farbu. 

 

Foto: Shutterstock