Asi nikto nejde do vzťahu s tým, že tak či onak raz skončí, no nanešťastie aj to sa pomerne často stáva. Zväčša to však nie je jasná záležitosť a istý čas trvá, kým vzťah stroskotá. Preto si treba všímať varovné signály, ktoré prezradia, že váš vzťah sa už blíži ku koncu. Ktoré to sú?

Myšlienka na rozchod neprichádza len tak zo dňa na deň. Je to posledný krok dlhého procesu, kedy už dvojica nevidí inú možnosť, ako vyriešiť svoj problém - nespokojnosť so vzťahom, dlhodobé nenapĺňanie vzájomných potrieb, smútok, trápenie,” vysvetľuje odborník na vzťahy Michael McNutty. Čo teda môže prezradiť, že váš vzťah je už na konci a nemá zmysel v ňom zotrvávať?

Vo vzťahu vládne napätie

Ak vo vašom vzťahu už dlhšiu dobu cítite negativitu a napätie a navyše, ani jeden z vás sa nesnaží s tým niečo robiť, váš vzťah už pravdepodobne nemá zmysel. A keď sa k tomu ešte pridajú hádky a konflikty, negativitu to z vášho vzťahu neuberie, skôr naopak. V takom vzťahu už zrejme nemá zmysel zotrvávať, nič dobré vám už asi neprinesie.

Vážne konflikty

Nezhody patria k partnerským vzťahom a verte či nie, aj k tým šťastnejším. No pokiaľ sa s  partnerom neviete v ničom zhodnúť, vaše predstavy či názory sa diametrálne odlišujú tak je asi najvyšší čas na rozchod. Nemá zmysel, ak si každý presadzuje svoje, ak sa nezhodnete na kompromise. Ten je pre udržanie vzťahu nesmierne dôležitý.

Na partnerovi si všímate stále viac zlých vlastností

Každý z nás má dobré aj zlé vlastnosti a partnerstvo je presne o tom, naučiť sa ich prijímať. V každom vzťahu sa skôr či neskôr začnú objavovať aj negatívne stránky a zlozvyky partnera, na ktoré si “musíte” zvyknúť, alebo ich len jednoducho prijať. No keď sa dostanete do bodu, kedy si na partnerovi začnete všímať len samé zlé vlastnosti, neveští to nič dobré. Alebo jednoducho máte pocit, že sa na ňom nenájde ani jediná dobrá vlastnosť? Netvrdíme, že aj tie pozitívne stránky máte prestať hľadať, no ak z partnera cítite, že nemá záujem poukázať aj na svoje lepšie charakteristiky, zrejme to už nemá zmysel.