Keď vám top modelka radí: „Hlavne sa musíte mať rada!“, pomyslíte si čosi o jej troch štylistkách a vlastnom kaderníkovi. Potom vyleziete zo sprchy, odhodlaná cítiť sa ako Venuša vystupujúca z vĺn. Prekliate zrkadlo! Prečo nám nikto neporadí, ako sa mať rada, keď sa sama sebe nepáčime?

Trochu neskoré a pokrytecké od vyslúženej riaditeľky šiestich luxusných časopisov, ale: nekonečné výskumy sa zhodujú v tom, že zatiaľ čo čítanie ženských časopisov pozdvihuje morálku svojich čitateliek, listovanie a prezeranie lesklých stránok plných ideálnych ľudí, naopak, podkopáva sebavedomie.

Čo s tým?

Otázku, ako sa mať rada, keď sa mi nepáči, ako vyzerám a ako na tom práve som, som položila Veronike Geeson, ktorá úspešne lieči problémy svojich pacientov pomocou hypnoterapie v Londýne vo vychýrenej Harley Street. Hovorí, že najviac pacientok má od 35 do 40 rokov, trpia nespavosťou, trápi ich partnerská kríza, starosti s deťmi, starnúci rodičia. Telo aj duša sú opotrebovanejšie. V dvadsiatke sa každý zo všetkého dostane rýchlo, teraz sa však záťaž všetkých zlozvykov a nesprávnej životosprávy kumuluje, všetko sa zdá ťažšie.