Sex je prirodzenou súčasťou každého zdravého partnerského vzťahu a v súčasnosti už panujú názory, že sa bez neho “normálne” žiť nedá. Nech je to akokoľvek, frekvencia milostných chvíľ je u každého páru iná. Odborníci však prišli do zaujímavým zistením, ktoré stopercentne spochybní populárne tvrdenie, že čím viac, tým lepšie.

Sexuálne spolužitie partnerov vo vzťahu znamená veľa, zohráva v ňom nepochybne dôležitú úlohu a dokonca má aj zdravotné benefity. Ak nefunguje sexuálna stránka v partnerstve, nie je to dobrým znakom a vzťah sa môže začať otriasať v základoch. Mnoho ľudí, žijúcich v partnerských vzťahoch doposiaľ zastáva tvrdenie, že čím viac sexu, tým lepšie. Je to vraj znak toho, že sa dvaja ľudia skutočne milujú a sú vo vzťahu spokojní. Ale je to naozaj tak?

Sex každý deň

Je dokázané, že mladí ľudia vo veku do 25 rokov sú sexuálne najviac aktívni v prvých fázach vzťahov, čo niekedy zahŕňa styk aj niekoľkokrát do dňa. Čo sa týka dlhodobých párov, tie nevyhnutne nepotrebujú mať sex každý deň, pretože partnera, s ktorým žijú, dobre poznajú a neprežívajú iskru vášne tak intenzívne, ako ľudia v novom vzťahu.

Charla Muller, autorka diela 365 nocí: Spomienky intímností, zverejnila výsledky svojich zistení. Sledovali sa páry, ktoré mali sex každý deň. Výsledky neboli prekvapujúce a títo ľudia potvrdili, že sa v takomto vzťahu cítili šťastnejšie, menej napätí a nervózni. Na druhej strane spomenula, že mať sex každý deň, môže byť časovo náročné. Iná, nová štúdia však toto zaužívané tvrdenie odmieta a má na to jasné vysvetlenie.

Stačí raz za týždeň

Americkí odborníci z University of Toronto-Mississauga v Kanade uskutočnili štúdiu, ktorá skutočne potvrdila, že sex v dlhodobom vzťahu každý deň, nie je až taký prospešný, ako by sa mohlo zdať. Naopak zistila, že páry sú najšťastnejšie vtedy, ak sa venujú sexuálnym chvíľkam len raz za týždeň. “Výskum naznačuje, že partneri v dlhodobom vzťahu, ktorí majú sex častejšie, nemajú zo sexu výraznejší prospech,” píše portál mirror.co.uk.