Relax pre zdravie, alebo krásu? A nešla by starostlivosť o vašu telesnú schránku náhodou prepojiť? Zamyslite sa nad tým, do akých produktov investovať, a vedzte, že zdravie a krása idú ruka v ruke. Šikovne dobehnite horúce letné teploty pomocou skrášľujúcich kozmetických prípravkov.

Osviežte sa

Čo by vám rozhodne nemalo chýbať v letnej kozmetickej výbave? Určite osviežujúca termálna voda. Dostať ju v praktickom balení v spreji a obsahuje širokú škálu cenných minerálnych látok, ktoré majú blahodarné účinky na pleť. Hydratuje, upokojuje citlivú a podráždenú kožu, a to najmä od slniečka, rozjasňuje unavenú tvár, osviežuje, je to, skrátka, dokonalá pomocníčka na leto. Môžete ju navyše používať i na mejkap, pretože ho nerozpíja, ale, naopak, fixuje.

Vyhlaďte sa

Teraz sa treba postarať aj o to, aby pokožka bola stále hladká bez nadbytočných chĺpkov. Záleží len na vás, či zvolíte depiláciu alebo epiláciu. Pri depilácii žiletkou alebo krémom sa chĺpkov zbavíte obvykle rýchlo, bezbolestne, ale len na krátku dobu. Epilácia, na ktorú sa najčastejšie používajú epilátory alebo vosk, je síce menej komfortná, ale na druhej strane vám hladká pokožka vydrží oveľa dlhšie. Alebo môžete vyhľadať pomoc odborníkov v kozmetickom salóne či na klinikách estetickej chirurgie, kde dajú vašim chĺpkom zbohom na dlhší čas.

Myslite na vlasy

V lete si častejšie umývajte vlasy. Slniečko ich totiž veľmi vysušuje, nesvedčí im ani zvýšené potenie, ktoré môže podráždiť pokožku hlavy. Použite vždy aj regeneračný kondicionér, aby vlasy získali silu, lesk, neboli krepovité a dali sa aj ľahšie upraviť.

Chráňte hrivu

Tak ako vaše telo, aj vaše vlasy vyžadujú ochranný štít pred slnkom. Slnečný sprej s obsahom UV filtrov vlasy hydratuje a zabráni ich následnému vysušovaniu i poškodeniu vplyvom slnečného žiarenia. Aplikujte ho na vlasy vždy, keď sa budete dlhšiu dobu zdržiavať na slniečku.

Rozmaznávajte kožu

Suchá olupujúca sa pokožka nepôsobí v minisukni alebo šortkách práve príťažlivo. A pretože odhalené nohy k letu patria rovnako ako kúpanie alebo opaľovanie, venujte im náležitú pozornosť. O ich hodvábny vzhľad sa spoľahlivo postarajú hydratačné telové krémy a mlieka. Pokiaľ ste si nožičky ešte nestihli opáliť a chcete, aby napriek tomu pôsobili dojmom, že už ste nejaký ten čas na slniečku strávili, skúste telový mejkap na nohy. Nielenže kryje nedokonalosti, ale predovšetkým dodá nohám ľahký bronzový nádych a ony potom pôsobia štíhlejšie a príťažlivejšie.

Voňajte sa

V lete vplyvom vysokých teplôt treba viac dbať na hygienu, preto sú antiperspiranty a dezodoranty v tomto období nenahraditeľnými pomocníkmi. Zatiaľ čo antiperspirant obmedzuje potenie, dezodorant býva obvykle parfumovaný a len prekrýva zápach, ktorý pot vydáva. Preto je ideálne používať prípravky 2v1, teda antiperspirant s dezodoračnými účinkami.

Ukážte pazúriky

Pokiaľ ste v posledných mesiacoch zanedbávali starostlivosť o nohy, teraz je najvyšší čas všetko dohnať a riadne sa o ne postarať. Len čo totiž vkĺznete do sandálikov alebo žabiek, bude už neskoro. Dôkladná pedikúra, ktorá zbaví predovšetkým päty nadbytočnej stvrdnutej a suchej kože, vašim nožičkám určite uľaví, tak isto ako precízne zastrihnuté nechty, ktoré si rozhodne zaslúžia nový náter v podobe niektorého z trendových lakov. Nezabúdajte sa o pokožku chodidiel aj naďalej starať a priebežne ju mastite zvláčňujúcim hydratačným krémom.