Podľa čoho si muži vyberajú ženu na celý život? Je pre nich dôležitý vzhľad, charakter alebo ich kombinácia? Prečítajte si o vlastnostiach žien, ktoré sú pre mužov lákavými manželkami a zistite, či ste jednou z nich aj vy!

Kým ženy sa pri výbere životného partnera riadia takmer nekonečným zoznamom vlastností, u mužov je to o čosi jednoduchšie. To však neznamená, že nad výberom budúcej manželky neuvažujú, dalo by sa povedať, že niekedy až príliš. Čo je teda pre nich pri výbere životnej partnerky rozhodujúce?

Tá, ktoré miluje samú seba

Na začiatok je dôležité povedať, že sebaláska neznamená sebectvo. Je to omnoho komplexnejší pojem a znamená záujem a starostlivosť o seba samého. Muži si pri výbere manželky všímajú aj jej sklony k sebaláske, pretože ženy, ktoré vedia oceniť samy seba sú pre nich najideálnejšie. Hoci dať zo svojho času partnerovi, rodine, deťom či dománosti je prirodzené, uprednostňujú ženy, ktoré si popritom vedia nájsť čas aj na seba. A najzákladnejšie je pre nich to, aby sa žena mala rada taká, aká je. Potom je aj väčšia šanca, že ju budú mať radi aj ostatní.

Tá, ktorá je starostlivá

Pri výbere životnej partnerky je pre muža dôležité, aby bola partnerka ochotná a starostlivá a aby sa o neho dokázala dobre postarať.  Z toho vychádza aj predpoklad, že v budúcnosti sa bude schopná postarať o deti a domácnosť. Napríklad, ak sa partnerka každé ráno zmieta pripraviť kávu alebo raňajky, je viac ako pravdepodobné, že muž si takú partnerku nevyberie. Potrebuje totiž vedieť a vidieť prejavy starostlivosti. Žena by sa však v tejto pozícia nemala cítiť ako slúžka. Starostlivosť by mala preukazovať z lásky a samozrejme, malo by to byť aj naopak.