Hovorí sa, že inteligencia je niečo, s čím sa človek prirodzene narodí. Je to však niečo, čo si je možné na človeku ihneď všimnúť. Hoci to bude znieť absurdne, skutočne sa to dá. Odborníci sa zhodujú, že skutočne inteligentní ľudia sa správajú podobne, majú veľa spoločného a často krát si svoje “inteligentné” správanie neuvedomujú, pretože je to pre nich prirodzené. Ako sa to teda prejavuje? Robíte niečo z toho aj vy?

Inteligencia v pravom slova zmysle môže byť zdedená (vrodená), ale aj získaná. Podľa psychológov môže prostredie, v ktorom vyrastáte a žijete vo veľkej miere ovplyvniť schopnosti vášho mozgu a spôsob vášho myslenia. Hoci to hrá významnú úlohu, je nepopierateľné, že všetci inteligentní ľudia robia (aj podvedome) týchto 9 vecí. Patríte k nim aj vy?

Zaujíma ich len vlastný život

Posudzovanie ostatných a ohováranie sú veci, od ktorých si inteligentní ľudia držia odstup. V podstate by sa dalo povedať, že ich netrápi, čo sa deje v živote iných ľudí a svoju pozornosť namiesto toho upriamujú na seba. Nie kvôli sebeckosti, ale skôr prirodzenému sebarozvoju. Podľa nedávnej štúdie sú inteligentní ľudia v skutočnosti najšťastnejší práve vtedy, keď sú sami so sebou bez toho, aby ich niečo rozptyľovalo.

Majú skvelý zmysel pre humor

Vtipných ľudí máme radi všetci. Osoba, ktorá dokáže z každej maličkosti spraviť žart a rozosmiať všetkých okolo seba, nie je nič iné ako génius. To si však vyžaduje úžasné tvorivé schopnosti nájsť humor, ktorý dokáže nájsť v každodenných okamihoch. To je podľa vedcov dôkaz inteligencie, keďže takíto ľudia si rýchlo spájajú súvislosti s tým, že ich vedia obrátiť v humorné okamihy.

Rozprávajú sa sami so sebou

Vedeli ste, že Albert Einstein, jeden z najväčších géniov akých kedy svet videl, sa často rozprávak sám so sebou? Vedci totiž zistili, že ľudia, ktorí sa so sebou často rozprávajú, či už vo svojich myšlienkach alebo nahlas, sú inteligentnejší ako tí, ktorí to nerobia. Keď sa rozprávate sami so sebou, stimuluje to mozgové bunky, zvýši sa schopnosť pamäte a to vám pomôže usporiadať si myšlienky. Preto keď sa zvyknete rozprávať sami so sebou, nie ste “blázon”, ale génius!

Často počúvajú hudbu

V nedávnej štúdii sa zistilo, že nielen ľudia, ktorí vedia hrať na hudobnom nástroji, majú vyššiu úroveň inteligencie, ale aj tí, ktorí hudbu počúvajú. Štúdia tiež dodáva, že naozaj inteligentní ľudia uprednostňujú počúvanie hudby bez textov, pred piesňami s často rušivými textami, ktoré “pretrhávajú” vaše myšlienky. Takže ak patríte k ľuďom, ktorí majú radi skôr hudbu v pravom slova zmysle - bez textu, môžete byť inteligentnejší, ako si myslíte.

Pracujú inteligentne, nie ťažko

Aj keď sa vám to bude zdať absurdné, je pravdou že inteligentní ľudia neštudujú alebo nepracujú neustále. Namiesto toho sa totiž snažia nájsť najjednoduchší spôsob, ako vykonávať úlohy bez toho, aby museli tvrdo pracovať. Z praxe, podľa vedy ľudia, ktorí sú menej fyzicky aktívni majú tendenciu byť inteligentnejší ako tí, ktorí neustále “makajú”. Inteligentní ľudia totiž zväčša pracujú mozgom a v dôsledku toho majú v porovnaní s ostatnými viac poznávania.