Všade plno stresu, aby ste to a to stihli ešte do Vianoc? Adventný čas veru býva u mnohých ľudí časom nepokoja a veľkého pretlaku na ich osobu. Myslíte si, že „taká je doba“ a nemáte na výber? Týchto 9 pravidiel vás vyvedie z omylu!

Robte všetko s mierou

Nerealizujte všetky svoje nápady. Nemusíte sa púšťať do všetkého, čo vám napadne. Zvyčajne to nejde, lebo telo ani duša na takú záťaž nestačia. Potrebujete nájsť rovnováhu medzi podnetmi a odpočinkom. Hranicu však môžete určiť iba vy sami. Tiež sa môže stať, že budete nedisciplinovane pobehovať od jedného k druhému a nič nedotiahnete do konca, pretože váš neposedný rozum sa bude dožadovať stále niečoho nového. Zatrhnite si to. Nedohoníte to, čo ste počas roka zmeškali. Vytvárajte to, čo dokážete obsiahnuť tu a teraz!

Vyberajte si

Starostlivo si zvoľte, čo budete robiť vo voľnom čase. Nesnažte sa za jeden večer stihnúť návštevu divadla, posilňovne aj vianočných trhov. Argument, že „vás to baví“, nestačí. Času máte vždy rovnako, aj keď idú sviatky. A iba obmedzenú kapacitu energie. Oplatí sa ju vkladať tam, kde z nej budete mať najväčší možný pôžitok, úžitok a zážitok.

Balancujte

Spíšte si zoznam každodenných aktivít a poznamenajte si k nim „príjem energie“ a „výdaj energie“. To vám umožní nezrýchľovať, keď potrebujete brzdiť. Rovnováha nie je buď jedno alebo druhé. Je to jedno aj druhé. Nech robíte čokoľvek, potrebujete od toho aj odchádzať, aby ste sa mohli s chuťou zase vracať.