Môžete aj po rokoch povedať, že žijete v šťastnom manželstve, že ste šťastne vydatá alebo šťastne oženený? Čo to vo svojej podstate znamená a ako sa dá definovať šťastné manželstvo? V podstate veľmi jednoducho. Prečítajte si, ktoré znaky vás presvedčia o tom, že vaše manželské spolužitie je naozaj šťastné a vydrží navždy.

Poznáte svoje heslá

V manželstve by sme mali toho druhého dokonale poznať. Znie to ako klišé, ale nie je. Preto ak vzájomne poznáte svoje heslá k e-mailu, sociálnym sieťam či dokonca k platobnej karte, je to jasným dôkazom, že si stopercentne dôverujete. Jednoducho ste pred sebou úprimní a nemáte čo skrývať- a presne táto vzájomná dôvera je dôležitým stavebným kameňom šťastného manželstva.

Stačí vám jeden bankový účet

V manželstve platí heslo: “Čo je moje, je aj tvoje”. Je to tak aj u vás? Máte spolu s manželom spoločný bankový účet? Ak áno, môžete si gratulovať. Spoločný a účet a financie totiž o vašom manželstve tiež čo to napovedia. A hlavne to, že ste si obaja vo vzťahu rovní a navzájom si dôverujete. Financie navyše riešite spoločne a vďaka tomu máte obaja vo všetkom prehľad. Verte či nie, takýchto manželských párov je čoraz menej, preto ak patríte medzi nich, vaše manželstvo je nielen šťastné, ale aj výnimočné.

Neporovnávate svoje manželstvo s inými

Najhoršie, čo sa vám môže prihodiť je to, že svoje manželstvo začnete porovnávať s inými. Najskôr závidite kamarátke, že sa vydala za slušne zariadeného podnikateľa, alebo že vaša sestra mala šťastie na muža svojich snov a teraz žije na inom kontinente. Na čo to zbytočné porovnávanie? Len vás oberá o radosť z vášho manželstva. Preto, ak takéto myšlienky vôbec nemáte, môžete si byť úplne istí, že vaše manželstvo je šťastné presne také, aké je.

Ste sami sebou

Byť vo vzťahu samými sebou je častokrát nesmierne ťažké, ale za to aj veľmi oceňované. Všetci sa totiž obávame toho, že ak niekto spozná našu pravú tvár, môže nás prestať mať rád. No na vzťahoch a manželstve je ale najkrajšie to, keď sa nájdu dvaja ľudia, ktorí milujú práve tú “pravú” tvár toho druhého. Preto keď aj vy môžete byť pred svojím manželom či manželkou samým sebou, nehanbíte sa pred sebou ani vtedy, ak vznikne nejaká trápna situácia, ale prijímate sa so všetkým, nič vás nerozdelí.