Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, akým meradlom je možné merať atraktívnosť človeka - či už muža alebo ženy? Myslíte, že ide len o vzhľad? Ak áno, mýlite sa. O to viac dokážu na atraktívnosti pridať niektoré charakterové vlastnosti. Ktoré teda hovoria o tom, že ste mimoriadne atraktívni?

Sú autentickí

Ak je človek autentický je úprimný, nepociťuje potrebu klamať iným a už vôbec nie sám sebe. A to jeden z prvých a veľmi dôležitých vlastností atraktívnych ľudí. Tí totiž nemajú potrebu byť niekým, kým nie sú, ani seba samého klamať - a to už v čomkoľvek. Atraktívni ľudia sú totiž za každých okolností samými sebou, čo si môže všimnúť aj ich okolie. A aj vďaka tomu pôsobia atraktívnejšie.

Vedia aktívne počúvať

Možno ste to netušili, no v komunikácii nie je dôležité len hovoriť, ale narovnako aj vedieť počúvať. Teraz však máme na mysli aktívne počúvanie, pri ktorom sa stopercentne sústredíte na to, čo vám druhý človek hovorí a nedávate svojim myšlienkam zelenú. V takom prípade aj na iných pôsobíte ako dobrý poslucháč, ba čo viac, ako pravý priateľ a v prípade príťažlivosti medzi mužmi a ženami dokonca aj o niečo atraktívnejšie. Každý človek je predsa rád s niekým, kto ho vie vypočuť.

Ich život má zmysel

Pre okolie bolo, je a vždy bude atraktívne to, ak má človek nejaký cieľ a ide si za ním. Dalo by sa povedať, že tento cieľ determinuje aj zmysel života, ktorý vás každé ráno dokáže zdvihnúť z postele. Ľudia, ktorí majú vytýčené ciele sú omnoho súťaživejší, energickejší, vyžarujú vášeň pre život - a aj vďaka tomu sú pre ostatných príťažlivejší.

Sú otvorení novým názorom

Striktne stanovené názory, ktoré vám nik nevyhovorí ostatných odrádzajú - a to nielen v komunikácii, ale aj v oblasti atraktívnosti. Naopak, ak máte otvorenú myseľ, radi si vypočujete aj názory iných a to bez toho, aby ste ich na základe nich odsudzovali - máte jednu veľmi významnú vlastnosť, ktorá vám navyše pridáva na atraktívnosti.