Túžite po väčšom sexappeale? Alebo len jednoducho chcete zapôsobiť? Nech je to akokoľvek, mali by ste spozornieť. Zistilo sa totiž, že niektoré veci, ktoré robia ženy bežne, na mužov pôsobia ako odpudzovač a dosiahnete nimi len opačný efekt. Čomu by ste sa v takom prípade mali radšej vyhnúť?

Ako píše portál businessinsider.com, podľa odborníkov skutočne existujú veci, ktoré na mužov pôsobia neatraktívne a tým znižujú šancu ženy na úspech. Ak chcete teda zaujať muža, mali by sa vyvarovať týmto veciam.

Zlý slovník

Či sa vám to zdá alebo nie, slová prezradia, aká ste osoba. V jednej štúdii účastníci hodnotili tváre ľudí doplnené slušnými slovami a tie, naopak, s neslušnými. Tváre so slušnejšími slovami ohodnotili za atraktívnejšie. Okrem iného krásnej žene predsa nepristane rozprávať ako v krčme. Vyberajte preto milé slová, vulgarizmy totiž nemajú svoje miesto v ústach atraktívnej ženy. A verte či nie, vnímajú to tak aj muži.

Stres

Stres sa nanešťastie nedá zakryť. Vo veľkej miere sa podpíše nielen na psychike, ale aj na celkovom vzhľade a na kráse skutočne nepridá, skôr naopak. Práve preto, muži považujú ženy s vyššími hladinami stresového hormónu, kortizolu, za menej atraktívne. Mali by ste sa preto snažiť stresovať sa čo najmenej.

Spánková deprivácia

Dlhšia absencia spánku nepochybne škodí zdraviu, ale vo veľkej miere aj pleti. Ľudia všeobecne vnímajú človeka, ktorý má nedostatok odpočinku za menej atraktívneho a smutnejšieho. Inak tomu nie je ani v mužskom svete. Muži si vždy skôr všimnú oddýchnutú a pozitívne naladenú ženu. Mdlá pleť bez života a kruhy pod očami totiž na sexappeale nikdy nepridajú a ani nezaistia úspech. Ak je to aspoň len trochu možné, snažte sa vyhýbať nedostatku spánku a pospite si aspoň tých sedem, najlepšie osem hodín.

Reč tela

Samotná reč tela vám môže veľmi pridať, ale naopak aj veľmi ubrať z celkového vzhľadu a sebavedomia. Prekríženie rúk, ramená nadol a zhrbená postava taktiež veľa napovedia. Ukazujete tým, že nie ste sebavedomá, hanbíte sa a teda pripadáte si aj menej atraktívne, čo vidí aj okolie a predovšetkým možno aj váš objekt záujmu. A pritom pôsobiť sebavedomo je také jednoduché! Zmeňte teda svoje ustráchané držanie tela. Ruky pozdĺž tela, vypnutá hruď a vzpriamený postoj hovorí o žene, ktorá si verí a tým je aj pre mužov omnoho príťažlivejšia.