Rozvod býva poriadne stresujúcou a nepríjemnou situáciou pre všetky zainteresované strany. Neznamená však koniec sveta. Hoci sa uzatvára jedna etapa života, tej ďalšej treba otvoriť dvere. Pomôcť k tomu môže aj týchto 8 rád. 

Radujte sa z maličkostí

Bezprostredne po rozvode zrejme nebudete mať chuť strieľať šampanské (aj keď aj to je v niektorých prípadoch možné), no nemali by ste ani oplakávať stratené roky. Tým nič nedosiahnete. Je preto omnoho lepším riešením brať veci, tak ako sú teraz, v tomto okamihu. Hoci možno ešte nevidíte na nádej na nový lepší život, skúste si nájsť akúkoľvek drobnosť, ktorá vám urobí radosť, a doprajte si ju.

Verte si

Chcete skúsiť niečo nové? Zmeniť imidž, prácu či vybudovať kariéru? Choďte do toho a verte si! Možno nie ste v ľahkej situácii, ale zvládnete to. Zvládli ste toho už dosť, nie?

Nezatvárajte sa doma

Izolácia od ľudí vás z rozvodu nevylieči, ba naopak. Budete sa cítiť ešte osamelejšie. Preto sa pred svetom nezatvárajte doma. Choďte medzi priateľov, bavte sa, vyrozprávajte sa a bude vám lepšie.

Neľutujte sa

Ak ste čerstvo po rozvode, ľútosť je na mieste. Možno nie za vaším bývalým (inak by ste sa nerozviedli), ale skôr za stratenými rokmi života a premárnenými dňami. To je pochopiteľné, no to neznamená, že je všetko stratené.Stovky ľudí sú na tom totiž horšie než vy. Neľutujte to čo bolo, ale robte všetko preto, aby ste oddnes nemuseli ľutovať už ani deň.