Zamýšlali ste sa niekedy nad tým, odkiaľ niektorí ľudia berú toľko duševnej sily, úsmevu či dobrej nálady aj v nevydarený deň? V podstate nemajú žiadny recept na pozitívnu energiu, len zrejme neriešia veci, ktoré ich o radosť a energiu oberajú. Vyskúšajte to aj vy a uvidíte, že sa váš život zmení - k lepšiemu!

Vybudovať si zdravý odstup, mentálnu silu a v neposledom rade nezaujatý a šťastný pohľad na svet stojí veľa úsilia. No dá sa to zvládnuť. Ak sa chcete k šťastným ľuďom radiť aj vy, mali by ste poznať týchto 7 vecí, alebo teda, radšej sa o nich ani vôbec nezaujímať. O aké ide?

Neriešia, čo si o nich myslia iní

Mienka iných ľudí naozaj šťastné osoby vskutku nezaujíma. Neriešia či ich niekto ohovára kvôli lepšej kariére, s krútením hlavou hodnotí príliš krátke šaty, či neprirodzenú farbu vlasov. Jednoducho, skutočne šťastní ľudia sú natoľko mentálne silní, že sa naučili takéto veci do svojho života neprijímať. Je im totiž úplne jedno, čo si o nich mysli iní a najmä neprajníci. Žijú si podľa seba a tak, ako to uznajú za vhodné.

Neporovnávajú sa s inými

Porovnávanie sa s inými ešte nikomu neprinielo nič pozitívne, práve naopak. Ešte viac v nás stupňuje závisť, nepokoj a úzkosť. Či už ide o dosiahnuté úspechy, majetok, výzor alebo partnera, šťastní ľudia nemajú potrebu porovnávať sa s niekým iným. Sú jednoducho šťastní s tým čo majú a viac ich nezaujíma.

Nepoužívajú sociálne siete

Skutočne šťastní a vyrovnaní ľudia nie sú na sociálnych sieťach zväčša aktívni, skôr naopak. Príspevky tam pridávajú len zriedka a ani listovaním nových postov netrávia každý jeden deň. Vedia totiž, že sociálne siete nie sú skutočnou, ale len želanou realitou ľudí, preto nemajú potrebu “vedieť” čo ten a onen v daný deň zažili. Jednoducho žijú pre seba a nie pre iných a preto sa o život iných na sociálnych sieťach vôbec nezaujímajú, naopak uprednostňujú ten svoj.

Zabúdajú na bývalé vzťahy

Ako sme už spomenuli, šťastní ľudia žijú pre moment, pre realitu. Nie pre minulosť a niečo, čo bolo kedysi dávno. Sem patria aj bývalé lásky či vážne vzťahy, no nad tými sa nepozastavujú. Ex partnerov považujú za uzavretú kapitolu, ktorú znova neotvárajú, pretože by ich to mohlo oberať o radosť z prítomnosti. Sú teda dostatočne zrelí na to, aby pochopili, že len prítomnosť a nie minulosť im môže priniesť trvalý vzťah a preto sa tými bývalými nezaoberajú donekonečna.