Ach, tí muži! Túto vetu si povie zrejme každá žena, ktorá má s mužom už istý čas dočinenia. Napriek tomu, že muži sú vo svojej podstate celkom jednoduché bytosti, niekedy vedia stvoriť také veci, ktoré nás ženy dokážu vytočiť do nepríčetnosti. Čo muži na ženách najviac neznášajú už vieme, ale ako je to naopak? Prezradíme vám, ktoré veci nevedia ženy na mužoch vystáť.

Keď sa o seba nestará

Pre ženy je oveľa prirodzenejšie dbať o svoj vzhľad, u mužov to neplatí takmer vôbec. Kým ich nedonútime oholiť sa, niekedy aj osprchovať - sami to jednoducho neurobia. Ak im už nie je aj posledné tričko kvôli rastúcemu bruchu tesné, až vtedy si uvedomia, že s tým treba niečo robiť. A že nás to vôbec prekvapuje. Veď na trojdňový výlet im predsa stačí zbaliť si jedny ponožky, jedno tričko a spodky - stačia aj tie čo má na sebe. Niet sa čo čudovať. Kde však hľadať príčinu tohto zanedbávania sa? Na to asi nikdy neprídeme, no jedno je isté, ak sa muž o seba nestará, dokáže nás to poriadne naštvať. Preto drahí muži, naučte sa aspoň základným návykom a neskúšajte ženskú trpezlivosť!

Mlčanie pri hádkach

Hádky s mužmi sú skutočne zaujímavé. A hoci by pri riešení konfliktov malo ísť o vzájomnú komunikáciu, väčšina z nás má skúsenosti s tým, že ide skôr o monológ. A čo je na tom? Veď my sa vyrozprávame, vysypeme výčitky (možno) aj nadávky a je po všetkom. A čo na to muž? V tom lepšom prípade aspoň odpovie či prikývne, v tom horšom neurobí nič. V takom prípade radšej nechcite nazrieť do ženského mozgu, pretože vtedy sme nahnevané natoľko, že sme schopné všetkého.

Keď nepočúvajú

Týmto nemyslíme, že by muži mali byť ako domáce zvieratká, ktoré poslúchajú na slovo - máme na mysli aktívne počuvanie pri komunikácii. V porovnaní so spomínaným mlčaním pri hádkach je nepočúvanie toho čo hovoríme, na tej istej úrovni. Nič nedokáže naštvať viac ako spoločný rozhovor, pri ktorom nás síce muž uprene sleduje, udržiava očný kontakt a tvári sa že aktívne počúva - no na konci vášho (znova) monológu nie je schopný odpovedať. Prečo asi? Asi preto, že zo všetkého čo sme povedali vnímal asi tak dve vety a zvyšok času venoval premýšľaním nad tým, ktoré futbalové kluby dnes hrajú zápas, či kedy je nutné vymeniť olej v aute. A hoci budete robiť čokoľvek, nezmeníte to. Skúste však do budúcna k mužom hovoriť len jasne a stručne, je väčšia šanca, že nestratia pozornosť hneď na začiatku.

Bordelárstvo

Je správne, ak predpokladáte, že touto črtou disponuje asi každý muž. Rozhádzané ponožky, fúzy v umývadle, spotené oblečenie, či neustále zdvihnutá záchodová doska im pravdepodobne vytvárajú akýsi komfort, v ktorom sa cítia dobre. Bordelárstvo je totiž hlboko zapísané v ich prirodzenosti. Trvalo sa to nedá zmeniť, no ak nechcete mať zo svojej domácnosti skládku odpadu, máte dve možnosti: buď to jednochucho prestanete riešiť a zakaždým za nimi upracete alebo ich naučíte upratovať. Ako? Jemné vyhrážky v oblasti, ktorá na mužov zaberá najviac bude určite fungovať.