S otvorením prvého okna adventného kalendára sa začína tradičná plejáda vianočných stretnutí a párty. Výnimku netvoria ani firemné večierky, na ktorých si však treba dávať pozor. Aj preto sa držte nasledovných rád.

Pozor na alkohol

Alkohol je super vec na uvoľnenie. Vo veľkom množstve však vie škodiť, a to nielen vášmu zdraviu, ale aj reputácii.  Aby ste zhodili nervozitu a dostali sa do „pohody“ je fajn si dať „panáka“. Dávajte však pozor, aby sa ráno nehovorilo: „Videli ste to včera? Podľa mňa má problém s alkoholom“.

Fotky na sociálnych sieťach

Je fajn zdieľať zábavnú selfie, pozor však na to, s kým a v akej fáze zábavy sa fotíte. Na uverejnenie fotky by ste si nemali zabudnúť pýtať súhlas. Koniec koncov, nikdy neviete, kto môže vašu fotografiu na internete vidieť. Pozor si však dajte aj nato, aby ste na sociálnej sieti neskončili vy, ako napríklad spievate karaoke. To sa však pravdepodobne nestane, ak dodržíte prvý bod.

Nadmerná dôvera

Neformálna atmosféra často posilňuje nadmernú dôveru napríklad k nadriadeným. Potľapkávanie po pleci si nechajte pre kamarátov z futbalu a dôvernosti pre najlepšiu kamarátku. Nenechajte sa strhnúť atmosférou.

Neskupinkujte sa

Tradičné skupinkovanie sa s vašimi najbližšími kolegami, s ktorými zdieľate kanceláriu a s ktorými by sa dalo príjemne klebetiť o „tých iných“ radšej nechajte na inokedy. Snažte sa komunikovať aj s kolegami, s ktorými nemáte príležitosť sa bežne rozprávať a s ktorými máte krátke a chladné vzťahy: možno vás príjemne prekvapia.