V dobe „slniečkárov“ a pozitívneho myslenia je naozaj náročné udržať zlú náladu na uzde. Nie každý ma totiž každý deň vydarený a takisto nikto z nás sa zrejme nedokáže usmievať takmer 24 hodín denne. Aj keď zlé okamihy sú súčasťou života, je dobré vedieť, ako sa zlej nálady rýchlo zbaviť a nenechať si ňou pokaziť každý deň. Pomôcť vám k tomu môžu tieto spôsoby, ktorými sa na pozitívnu vlnu naladíte za menej ako 5 minút.

Ťukanie končekmi prstov

Metóda nazvaná aj tapping pod skratkou EFT predstavuje skutočne účinný spôsob ako sa zbaviť zlej nálady. Stačí, ak končekmi prstov budete poklepkávať po nejakej tvrdej podložke. Môže to by napríklad stôl, notebook či dokonca aj telefón. Princíp tejto metódy spočíva v poklepkávaní na akupunktúrne body, ktoré pri stimulácii dokážu zbaviť mozog zlých myšlienok, ktoré sú zodpovedné za zlú náladu. Naozaj stačí zopár takýchto pohybov prstov a už za menej ako päť minút sa budete cítiť lepšie. Nezáleží na frekvecii ani na rýchlosti, môžete si vymyslieť vlastný rytmus či poklepkávať napríklad do rytmu hudby. Mali by ste to vyskúšať, okrem toho, že vás táto metóda zbaví zlej nálady, pomôže odbúrať aj stres, hnev či dokonca úzkosť.

Zdravé maškrtenie

Keď máme zlú náladu a sme nervózni, nezriedka máme chuť na jedlo. No takmer vždy na niečo extra nezdravé. Np smažené lupienky, tabuľka čokolády ani pohár zmrzliny vám zlú náladu nezaženie a hlad už vôbec. Pokiaľ sa teda zlej nálady chcete zbaviť skutočne rýchlo a efektívne, skúste si dopriať niečo zdravšie. Môžete vyskúšať vypiť napríklad pohár mandľového mlieka či dať si hrsť orieškov (ak na ne nie ste alergickí). Je dokázané, že potraviny, ktoré sú zdrojom rastlinných bielkovín a horčíka povzbudzujú a udržiavajú mozog zdravý. Čiže vás dokonale zasýtia a dokonca aj zlepšia náladu.

Hudba

Hudba je tým najlepším liekom na dobrú náladu. Dokáže ju obrátiť o 180 stupňov behom aj troch minút! Ak sa teda cítite sklesnuto, skúste si pustiť aspoň jednu veselú pieseň alebo tú, ktorá je vaša obľúbená. Uvoľnite sa u užijte si ju, hoci trvá len tri minúty. Uvidíte, že potom sa budete cítiť lepšie a aj vaša zlá nálada akosi sama odíde. Skutočne to funguje!