Kto z nás by nechcel byť v živote úspešný? Mať nielen sľubnú, ale aj reálne skvelú kariéru a rozprávkový plat? A ako to, že sa to iným podarí? Čo robia inak? Popravde, nemajú žiadny tajný recept na úspech, len zrejme nepoužívajú vety, ktoré ich od neho vzdiaľujú. Prečítajte si 6 viet, ktoré úspešní ľudia nikdy nevyslovia a ak sa ich zbavíte aj vy, pomôže vám to vydláždiť si cestu k úspechu. Čo teda skutočne úpešní ľudia nehovoria?

“Nedokážem to”

Výrok známeho amerického podnikateľa Henryho Forda je vám možno známy, no je aj veľmi pravdivý:  „Či už si myslíte, že to dokážete, alebo si myslíte, že to nedokážete, máte pravdu.“ Znamená to len jedno. To, či niečo dosiahnete alebo nie závisí len a len od vás. A práve to pochopili tí, ktorí sú dnes úspešní. Ak uveríte, že niečo dokážete, bude to tak aj cez všetky prekážky.

“Nie je to moja chyba”

Možno to znie ako klišé, ale mýliť sa je skutočne ľudské. Kým niektorí chyby odmietajú a nepripúšťajú si ich, niet sa čo čudovať, ak nepatria k tým úspešnejším. Naopak, skutočne úspešní ľudia si vedia priznať chybu a za tú aj nesú zodpovednosť. Vedia totiž, že práve chyby a omyly ich posúvajú vpred. Preto namiesto vyhovárania sa sa vedia k problému postaviť čelom a namiesto ľutovania sa hľadať riešenia, ako to napraviť.

“Nepodarí sa to”

Azda každý z nás mal v živote pred sebou veľmi dôležitý významný míľnik. Ak sa týkal práve pracovných záležitostí niet sa čo čudovať. No úspešní ľudia práve v takýchto náročných a rozhodujúcich chvíľach na túto vetu ani nepomyslia. Nie, nie sú chorobní optimisti, len aj napriek mnohým problémom a zlyhaniam nestrácajú spred očí svoj cieľ. Za tým si idú nech sa im už do cesty postaví čokoľvek. A tým cieľom nie je nič iné ako úspech.