Muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Toto klišé pozná asi každý z nás, no aj keď ho zavrhujeme, predsa len na ňom niečo bude. To, že muži nám ženám nerozumejú vieme veľmi dobre, no niekedy ani my ženy samy nevieme, prečo sa takto čudne správame či reagujeme. Čo na nás ženách dokáže mužov v skutočnosti vytočiť?

Keď sme hysterické

Pre mužov je veľmi jednoduché len tak skonštatovať hystériu, zalomiť rukami, krútiť hlavou a sťažovať sa kamarátom pri pive, čo za hysterku to len tí úbohí muži majú doma. Ak by však pátrali ďalej pochopili by, že to, že sa bojíme keď sa partner dlho nevracia z práce domov a neberie telefón, je jednoducho dôvodom na paniku. Aj keď sú muži na túto ženskú vlastnosť pravdupovediac alergickí - my ženy sa jej jednoducho nevieme zbaviť. Skutočnosti, ako strach, láska, túžba po harmónii, či vyčerpanosť a nespokojnosť z nás občas robia mierne (či viac) vrieskajúce bytosti, no naša hystéria je len obyčajným synonymom lásky.

“NIČ”

Ak by sme už boli pri vzájomnom porozumení mužov a žien pomerne blízko, tu naša cesta končí. My ženy v sebe totiž máme zakódovanú jednu vlastnosť, ktorá vzájomné porozumenie mužov ženám bezprostredne odsúva na druhú koľaj. Akú? Slovíčko “Nič”.

Keď váš partner vidí, že ste maximálne nahnevaná, smutná, unavená alebo aj všetko v jednom a spýta sa vás čo s vami je, čo odpoviete? “Nič!”, veď čo iné. Toto slovo však muža neraz privádza do nepríčetnosti, pretože sám vidí, že “nič” vám rozhodne nie je. No my ženy takto reagujeme jedine preto, lebo si myslíme, že mužom dôjde prečo sme smutné, prečo máme zlú náladu alebo jednoducho to, čo sa stalo. No ale nie, mužom to nedôjde! Ak chcete teda predísť zbytočným hádkam, odpustite si to obľúbené slovíčko “nič” a povedzte mu to na rovinu. Máte šancu, že aspoň tak pochopí, čo s vami v skutočnosti je.

Príliš veľa mejkapu

Vďakabohu za mejkap! Túto zázračnú vec vlastní už každá žena a dalo by sa povedať, že bez nej by sme boli v “svete krásy” takmer stratené. Hoci prirodzenou krásou disponujeme od prírody, prečo ju ešte trochu nevylepšiť? Vďaka mejkapu totiž môžeme vyzerať ešte o niečo krajšie a príťažlivejšie ako bez neho.

Ale tu pozor! Väčšinu chlapov odpudzuje pohľad na ženu, ktorá má toho na tvári tak trochu priveľa. Ak je líčenie prehnané, kontroverzné alebo mixom nejakých náhodných farieb, mužom sa skutočne nepáčime. A nedajbože ak by sa náš “krásny” a poctivý mejkap nejakým nedopatrením dostal na jeho práve opranú a vyžehlenú bielu košeľu! Zvoľte teda radšej zlatú strednú cestu. Byť upravená tak akurát je to najlepšie pre vás aj pre vášho partnera, tak ho teda zbytočne neprovokujte výrazným mejkapom.