Ľudia sú rôzni. S niektorými si máme čo povedať a vychádzame spolu, s inými nie. Každý sa však v svojom živote stretol aspoň s jedným typom toxických ľudí. Takých by ste však mali zo svojho života odstrihnúť, pretože vám prinášajú viac starostí a radosti. O akých ľudí ide informoval portál Thought Catalog.

Ľudia, pri ktorých sa cítite nepríjemne

Každý človek vyžaruje istú formu energie, ktorá ovplyvňuje ľudí v jeho okolí. Nie všetci však tú pozitívnu. Opakom sú ľudia, ktorí sú večne negatívni, sťažujú sa a jednoducho z nich cítite len negatívnu energiu. Niet divu ak sa v ich prítomnosti cítite nepríjemne, otrávia vám deň či skazia náladu. Pokiaľ to nie je nutné, nemali by ste sa s takýmito ľuďmi stýkať a obklopiť sa len ľuďmi, s ktorými sa cítite dobre.

Ľudia, ktorí ubližujú vašim blízkym

Ak ste empatickou osobou, dbáte aj o vašich blízkych. No ak im niekto ublíži, máte právo hnevať sa, hoci sa to neprihodilo vám. Aj to svedčí o vašej emočnej inteligencii. Navyše, ak si človek, ktorý ubližuje svoje konanie ani neuvedomí, nemali by ste ho viac vo svojom živote tolerovať. Nedovolíte predsa, aby bolo ubližované vám či vašim blízkym.

 

Ľudia, ktorí sa zmenili

Hovorí sa, že ľudia sa menia. Prečo? Na túto otázku odpovedali aj vedci, no čo je dôležitejšie je dodať, že takáto zmena je prirodzená pre každého. Nie každý ju vie však akceptovať. Preto ak si na niekom všimnete zmenu a to najmä k horšiemu a nepozdáva sa vám, máte právo si takého človeka odstrihnúť zo života. Ak si už nerozumiete, je to lepšie rozhodnutie.