Hoci ho robí takmer každý, nie každý o ňom aj veľa vie. Existujú určité veci, ktoré sú nám o sexe dobre známe, no potom sú tu také, o ktorých sa veľmi nehovorí, ale je dobré o nich vedieť. Ktoré to sú? Možno budete poriadne prekvapení.

Keď je vám zima, sex je náročnejší

Vedeli ste, že aj teplota tela súvisí s kvalitou sexu? Skutočne. Ak ste zimomrivá alebo vám je jednoducho často zima, dosiahnutie orgazmu pre vás môže byť náročnejšie. Telo totiž pre úspešné vyvrcholenie potrebuje mať splnené všetky základné fyziologické potreby, medzi ktoré samozrejme patrí aj telesná teplota. Riešenie je však veľmi jednoduché. Postačia aj teplé ponožky, ktoré telo zahrejú, organizmus sa prekrví a si môžete naplno užívať dokonalý sexuálny pôžitok.

Plánovaný sex je dobrá vec

Hoci mnoho párov plánovaný sex odmieta, vo svojej podstate nie je na škodu. A to najmä v prípade, že by váš vzťah aj v sexuálnej oblasti uvítal reštart. Možno to nie je práve romantické a extra vzrušujúce, no skutočne to funguje. Skúste sa preto s partnerom dohodnúť na presnom termíne, ktorý budete dodržiavať. Neskôr ich môžete pridať viac a uvidíte, že čo chvíľa to pôjde už aj spontánne. Plánované milovanie je totiž dobrým rozhodnutím a to v akomkoľvek veku.

Nie všetky klebety o sexe sú pravdivé

Každá z nás má takú tú priateľku, ktorá musí byť vo všetkom najlepšia, tému sexu nevynímajúc. Cítite sa nepríjemne, pretože vaša kamarátka sa neustále chváli tým, čo všetko a s koľkými to vyskúšala? A vy ste pritom mali sex naposledy zhruba pred polrokom, no aby ste sa nestrápnili, radšej to nepriznáte? Hoci priznávať sa nemusíte, nemali by ste ani veriť všetkým klebetám, ktoré sa vám dostanú. Väčšinu vecí si totiž ženy majú tendenciu vymýšľať, ale platí to aj u mužoch. Ak teda budete počuť znova nejakú chválenkársku pikošku, neberte ju vážne, až v 90% prípadov je vymyslená.