Ženy sa vo všeobecnosti považujú za veľmi zložité stvorenia. Preto nie je žiadnou novinkou to, že muži nám ženám často nerozumejú a občas povedia niečo, čo radšej nemali. Toto sú najčastejšie vety, ktorými nás nielen poriadne vytočia, ale väčšinou riskujú aj poriadnu hádku, tichú domácnosť a spánok na gauči. Súhlasíte?

“Si ako tvoja matka!”

Vzťahy zaťov a svokier sú osobitná téma, no v tomto prípade s tým predsa len úzko súvisí. Hoci muži dobre vedia, že na svoju rodinu a zvlášť mamu ste poriadne citlivá, napriek tomu mu táto veta pri hádke akosi vykĺzne? V tom prípade by mal zahájiť útek. Ak ste totiž maximálne nahnevaná a do toho vás ešte prirovná k vašej matke, už nie je cesty späť. Tým nielenže preukazuje neúctu voči vašej osobe ako aj matke, ale čo je horšie, dáva vám najavo, že ste rovnako zlá ako ona. Všetci totiž dobre vieme, či si muži myslia o svojich svokrách.

“Si nejaká nervózna, už máš svoje dni?”

Menštruácia je citlivou témou každej ženy. Nielenže počas nej trpíme fyzicky - bolesťami, ale často aj psychicky - keďže hormóny si robia čo chcú. Niet sa potom čo čudovať ak ste pár dní pred ňou a počas nej zo všetkého nervózna, precitlivená a aj z neumytého taniera urobíte drámu. Vtedy vám už k úplnému vybuchnutiu chýba len táto jediná veta! No namiesto toho, aby si to partner uvedomil, ju povie skôr ako to zváži a tým vyhlási vo vašom vzťahu tretiu svetovú. Na toto pozor, pretože totiž vždy skončí výhrou na strane ženy.