Máte pocit, že váš partner práve prechádza krízou stredného veku? Potom sa pozrite, ako mu môžete uľahčiť jeho trápenie, teraz vás potrebuje viac než inokedy. Nech cíti, že ho milujete a že je pre vás stále ešte dôležitý. Pri pomoci sa riaďte týmito radami.

Za všetkým treba hľadať pozitíva

Všade vidieť pozitíva učte aj svojho partnera. Možno teraz vidí všetko čierno a má pocit, že nič na svete už nemá zmysel. Pomôžte mu zamerať pozornosť na pozitívne veci, na to príjemné, čo sa vo vašom živote deje a čo vás čaká v budúcnosti. Spomínajte na príjemné okamihy. Táto rada sa dá zároveň aplikovať aj ako prevencia pred vznikom krízy stredného veku.

Láska a podpora

Láska a podpora sú základom každého zdravého vzťahu. V období krízy stredného veku to však platí dvojnásobne. Dávajte preto partnerovi najavo práve tieto dva veci. Ukážte mu, že s vami môže počítať a spoľahnúť sa na vás. Aj keď to na prvý pohľad nemusí byť vidieť.

Privrite oči

Pokiaľ sa váš partner vrhá do aktivít, ktoré vám pripadajú smiešne alebo trápne, neposmievajte sa mu. Buďte trpezlivá a verte, že táto kríza je iba prechodným obdobím, keď hľadá sám seba. Skúste mu tiež možno navrhnúť iné spoločné aktivity, ktoré by ho teoreticky mohli zaujímať.