Byť dobre naladeným a optimistickým človekom by chcel byť zrejme každý. No ani v dobe slniečkárov a pozitívneho myslenia to nie je také jednoduché ako sa môže zdať. Hoci permanentne šťastným človekom sa nestanete zo dňa na deň, skúste si osvojiť zopár vecí, ktoré jednoducho prestaňte riešiť. Uvidíte, že váš život sa zmení k lepšiemu! Ktoré nepodstatné veci teda skutočne šťastní ľudia neriešia?

Neriešia, čo si o nich myslia iní

Mienka iných ľudí naozaj šťastných ľudí vskutku nezaujíma. Neriešia či ich niekto ohovára kvôli lepšej kariére, s krútením hlavou hodnotí finančnú situáciu, príliš krátke šaty, či neprirodzenú farbu vlasov. Jednoducho, skutočne šťastní ľudia sú natoľko mentálne silní, že sa naučili takéto veci do svojho života neprijímať. Je im totiž úplne jedno, čo si o nich mysli iní a najmä ich neprajníci. Žijú si podľa seba a tak, ako to uznajú za vhodné.

Neriešia bývalé vzťahy

Ako sme už spomenuli, šťastní ľudia žijú pre moment, pre realitu. Nie pre minulosť a niečo, čo bolo kedysi dávno. Sem patria aj bývalé lásky či vážne vzťahy, no nad tými sa nepozastavujú. Ex partnerov považujú za uzavretú kapitolu, ktorú znova neotvárajú, pretože by ich to mohlo oberať o radosť z prítomnosti. Sú teda dostatočne zrelí na to, aby pochopili, že len prítomnosť a nie minulosť im môže priniesť trvalý vzťah a preto sa tými bývalými nezaoberajú donekonečna.