Asi každému je jasné, že partnerské vzťahy prežívajú muži a ženy úplne rozdielne. A to je v poriadku. Predsa však existujú isté veci, ktoré muži vo vzťahoch zbožňujú, no zväčša to nepriznajú. Niektoré z nich vám teraz prezradíme. Vedeli ste o nich?

Túlenie sa

Fyzický kontakt je vo vzťahu pre mužov rovnako dôležitý ako pre ženy. V tomto prípade však ide o čosi inú fyzickú blízkosť, akú by ste čakali. Muži si totiž nenápadne, ale patrične užívajú nežné a láskyplné túlenie sa so svojou polovičkou a pomerne často po ňom túžia. Veď si to občas skúste všimnúť samy. Ak vás muž objíme či pritúli si vás, nehľadajte za tým nič iné ako veľký dôkaz lásky. Okrem iného, muži to majú radi aj preto, že vám môžu dať najavo svoju ochranu, čo je pre nich takisto veľmi dôležité. Oni sú predsa tými mocnými ochrancami.

Romantika

Možno sa vám to bude zdať vtipné, najmä ak máte doma neoblomného muža s takmer nulovými citovými prejavmi, no verte či nie, každý muž má aspoň v kútiku duše rád romantiku. Nehovoríme teraz o tzv. “nútenej” romantike v podobe večere či kvetov, ktorú spácha len vtedy, ak spraví nejaký prúser. V tomto prípade máme na mysli skôr akúsi spontánnu romantiku, ktorú (možno) ani nevymyslí on sám. Môže ísť trebárs o prechádzku, počas ktorej vás zastihne dážď či obyčajnú večeru na domácej terase, ktorá vás prekvapí ohňostrojom od susedov. Jasné, že zrejme nepatrí vám, no predsa dotvorí romantickú atmosféru, ktorú si obaja - a áno aj váš partner, patrične užije. A to najmä vtedy, ak tú celú romantiku “nemusí” vymyslieť a pripraviť sám, však?

Hladkanie

Okrem objatí a túlenia, sa obzory láskyplného fyzického kontaktu u mužov rozširujú aj do ďalších možností. Jednou z nich je aj hladkanie, ktoré si naozaj vedia dokonale užiť. Jemné a nežné dotyky partnerky sú pre nich upokojujúce a dodávajú im aspoň krátkodobý pocit bezstarostnosti a pokoja. Mali by ste teda pouvažovať nad tým, či svojmu partnerovi dostatočne prejavujete lásku aj týmto spôsobom a ak nie, napraviť to. Podľa väčšiny mužov je najpríjemnejším hladkaním oblasť tváre, vlasov či hrude.