Prichádzajúce teplé dni nás nútia začať sa čoraz viac odhaľovať a vtedy zrazu zbadáme, že nechcená celulitída, ktorá bola počas zimy akosi neviditeľná, je odrazu horúcou témou. Čo robiť? Ako sa jej zbaviť? Existuje vôbec šanca vychutnať si leto s dokonale hladkou pokožkou? 

Celulitída nie je v ženskom svete vôbec ojedinelá, práve naopak. Trápi až približne 95 % žien, u mužov sa nevyskytuje, pretože sú za ňu zodpovedné ženské hormóny, ktorých majú muži v krvi len minimálne množstvo. To, že sa vyskytuje len u žien s plnšími krivkami, je mýtus. Takzvanou pomarančovou kožou trpia aj štíhle ženy, bez rozdielu na vek, či fyzickú kondíciu. Našťastie poznáme 4 účinné triky, ako proti nej bojovať.

Pitný režim 

Ak sa chcete účinne zbaviť celulitídy, základom je dodržiavať pitný režim. Voda totiž v tele pôsobí ako spúšťač všetkých dôležitých mechanizmov, okrem iného aj cirkulácie krvi. Tá zabezpečí lepšie prekrvenie pokožky a zásobenie organizmu vodou. Hydratovaná pokožka vďaka tomu pôsobí pevnejšie a  zdravo. Denne by ste mali prijať 2 až 3 litre tekutín, kým väčšiu časť by ste mali prijať dopoludnia, keďže organizmus je viac „naštartovaný“. Do pitného režimu je možné zaradiť čistú vodu, prípadne vodu s citrónom alebo bylinkové čaje. Sladené nápoje ani káva do neho nepatria. Takisto by ste mali vynechať alkohol, ten má totiž opačný efekt a odvodňuje organizmus. 

Úprava stravy

Hoci je pitný režim základom, ani strava v tomto smere nie je zanedbateľná. Kombináciou dostatočného pitného režimu a správnej stravy totiž docielite rýchlejší úbytok celulitídy.  Najvýraznejšie sa pod jej vznik podpisujú cukor a soľ. Tieto látky obsahujú vysoký podiel nasýtených tukov, ktoré sa považujú za nezdravé a pre organizmus sú škodlivé. Znížte preto príjem cukrov, dajte zbohom fastfoodom a živočíšne tuky nahraďte rastlinnými. Konzumujte prirodzené zdroje bielkovín, ako napríklad strukoviny, jogurty, tvaroh, syry, hydinu a ryby. Do jedálnička zaraďte aj čo najviac zeleniny a ovocia, minimálne dvakrát do dňa. Takisto sa vyhýbajte prehnanému soleniu, ktoré spôsobuje zadržiavanie vody v tele a prispieva k vzniku pomarančovej kože.