Prečo muži opúšťajú ženy, ktoré milujú? To je veľmi častá otázka, ktorá však paradoxne zaujíma čoraz viac žien. Ukazuje sa však, že pre mužov existujú určité typy žien, ktorých správanie ich vyburcuje natoľko, že sa ich rozhodnú opustiť. O aké ženy teda ide?

“Stíhačka”

Príznačný názov ženy, ktorá chce mať 24/7 všetko pod kontrolou, vrátane svojho partnera. Takéto ženy však muži skutočne nemusia. Večné kontrolovanie, vyvolávanie či vypisovanie ho dokáže vytočiť tak, že sa rozhodne také spolužitie ukončiť. Navyše, ženy “stíhačky” majú tendenciu so svojím milovaným tráviť každú jednu sekundu dňa, čo však mužom nie je príjemné. Každý predsa potrebuje aj slobodu, svoj osobný priestor a čas na sebarealizáciu. Ak ho muž nemá, vie veľmi rýchlo, ako ho znova získať.

Žena, ktorá ho chce zmeniť

Muži nie sú dokonalí a to ženy dobre vedia. Hoci to platí aj naopak, ženy majú väčšiu tendenciu meniť a usmerňovať svojho partnera, avšak niekedy to preháňajú. Pokiaľ na partnerovi chcú zmeniť každú jednu vec, nič im na ňom nevyhovuje, začne ho to rozčuľovať.

Ženy, ktoré sa snažia muža pretvoriť na svoj vysnívaný prototyp, zrejme nedosiahnu želaný efekt. Muži sú ochotní niektoré zmeny tolerovať, no každý má svoje hranice. Ak teda budete mať stále niečo, čo chcete zmeniť, dvakrát si rozmyslí či s takou ženou ostane.