Pohovor všeobecne patrí k stresujúcim situáciám a niet sa čo čudovať. Ak chcete danú prácu získať, musíte dobre zapôsobiť a vystupovať príjemne. No vedeli ste, že to nemusí stačiť? Zistilo sa totiž, že zamestnavátelia odhliadnuc od toho na pohovore využívajú niekoľko nenápadných trikov, na základe ktorých vyhodnotia, či ste vhodným alebo nevhodným kandidátom. Aké to sú?

Mnohí personalistov sa zhoduje v tom, že pri hľadaní perfektného zamestnanca sa už nehľadí len na jeho skvelý životopis a osobný pohovor. Na potenciálneho zamestnanca sa totiž nazerá komplexne. Z tohto dôvodu musia zamestnávatelia používajú rôzne psychologické testy, pri ktorých si uchádzač o zamestnanie nemusí nevšimne, že je testovaný a tak je celkom možné, že zlyhá práve kvôli nim. Ktoré to sú a ako v nich správne reagovať?

Nechajú vás čakať

Poznáte to. Celú noc pred dôležitým pohovorom ani nespíte a na mieste ste už pre istotu hodinu skôr. No keď nadíde čas, zrazu musíte čakať. A hoci pohovor bol naplánovaný na 9:00, potenciálny zamestnávaeľ je stále zaneprázdnený, tak čakáte 10 minút, potom ďalších 10 minút a potom ďalších 15 minút. Niet sa čo čudovať, ak vám to bude liezť na nervy, no nemali by ste to dať najavo. Tento trik môže ukázať, ako emocionálne stabilný je kandidát v stresových situáciách a ako veľmi chce získať danú pracovnú pozíciu.

Ponúknu vám šálku kávy

Šálka kávy je pre mnohých pracovne vyťažených ľudí nútený životabudič. Preto nie je nezvyčajné, ak vám ju ponúknu aj na pohovore. To má však iný zámer. Zväčša na začiatku pohovoru si šéf vezme kandidáta do kuchynky a ponúkne mu šálku kávy. Po pohovore zamestnávateľ pozorne sleduje, čo kandidát so šálkou urobí. Buď sa opýta, kam ju má dať, nechá ju na stole alebo ju vlastnoručne umyje. Čo by však mal?