Je nepopierateľné, že žijeme v rýchlej, chaotickej a stresujúcej dobe. Chceme vždy všetko stihnúť, urobiť, dokončiť, vybaviť.. Aj keď si to neuvedomujeme, stres sa stáva našim stálym spoločníkom a funguje ako dvojsečná zbraň. Čo teda môžeme urobiť preto, aby sme sa ho aspoň čiastočne zbavili a žili pokojnejší život?

Byť v živote spokojný je niečím, na čom treba veľmi dlho pracovať. A hoci si každý spokojnosť či šťastie predstavuje inak, je dokázané, že ak sa ihneď naučíte tieto 4 veci, k spokojnejšiemu životu je to už len krôčik. Na čo by ste sa teda mali zamerať?

Zbavte sa toxických vzťahov

Je v podstate jedno, či ide o partnerské, rodinné či priateľské vzťahy. Ak vo svojom okolí máte ľudí, s ktorými sa nestretávate radi, ba z povinnosti, je zbytočné takéto “vzťahy” udržiavať. A verte či nie, takých ľudí má okolo seba asi každý. Veď všetci poznáme tých “kamarátov”, ktorí sa ozvú len vtedy keď niečo potrebujú a inak o nich celý rok nepočujete. Môže ísť samozrejme aj o rodinné vzťahy, kedy sa k vám ako rodine priznajú podobne len vtedy, ak potrebujú s niečím pomôcť či niečo vybaviť, no na tému, ako sa vlastne máte nepadne ani slovo. Naozaj potrebujete takýchto ľudí vo svojom živote?

Odpoveď je nie! A práve preto, že ste smutní z toho, že sa o vás celý rok nezaujímajú a zavolajú len keď niečo potrebujú, to vám odoberá energiu a radosť zo života. Zbavte sa preto toxických vzťahov s ľuďmi, ktorí do vášho života neprinášajú nič pozitívne. Okrem toho, že budete spať pokojnejšie budete mať aj viac pozitívnej energie, ktorú môžete venovať ľuďom, na ktorých vám zaleží a skutočne sa o vás zaujímajú.

Nemyslite negatívne

Najmä v súčasnej situácii je veľmi náročné myslieť pozitívne. A je to prirodzené. Netvrdíme, že preto, aby ste mohli začať žiť pokojnejšie, je nutné aj smutné správy prijímať s úsmevom, no vždy je lepšie prijať realitu takú, aká je. A nielen to. Je tiež dôležité v každej situácii nájsť vždy niečo dobré, aj keď je to len zlomok, či časť, ktorú si nikto nevšimne. Ak sa naučíte svoje myšlienky triediť a tie negatívne vymazať takmer úplne, otvorí vám to dvere nielen k pozitívnejšiemu mysleniu, ale aj pokojnému životu (aspoň v rámci možností).