Podobne ako ženy, tak aj muži majú svoje vlastné predstavy o tom, čo by mala robiť, respektíve nerobiť ich nežná polovička. Aj keď sú v niečom podobné ako tie ženské, vo veľa veciach sa predsa len líšia. A ktorá by nechcela byť pre svojho muža tou najlepšou partnerkou? Pritom niekedy stačí naozaj málo.

Intímnosti

Ženy túžia predovšetkým po citových investíciách a ich požiadavky na partnera vrátane sexuálnych majú výhradne emocionálny charakter, muži sú v tomto priamejší. Žena by bola rada, keby sa podarilo udržať romantiku, muž chce svoje “mäso”. Sex nemusí trvať dlho. A muži sú vraj schopní pochopiť, aj keď občas odmietneme. Čo však neodpustia, je zásluhový prístup k sexu v zmysle, sex bude až keď umyješ riad, upraceš atď.

Vernosť

V každej chvíli, keď muž myslí na sex, mu síce nepríde na myseľ stála partnerka, väčšinou však áno. Koniec koncov, preto ju aj má. A vyžaduje od nej, aby bola stopercentne verná. „Ak sa v mužských prianiach za posledných niekoľko rokov niečo zmenilo, je to práve dôraz na ženinu vernosť," tvrdí psychológ. Spolužitie s nevernou ženou znamená hrozbu investície zdrojov do výchovy cudzieho dieťaťa. A to je pre mužov najvyššia potupa. Ruka v ruke s vernosťou potom od žien očakávajú schopnosť odpustenia, ak v tejto otázke sami zlyhajú.